Věřím, že si vše sedá, ale bez chtíče, makání a pokory to nepůjde, má jasno ostravský Klíma

Věřím, že si vše sedá, ale bez chtíče, makání a pokory to nepůjde, má jasno ostravský Klíma

Šestadvacetiletý útočník Baníku Jiří Klíma sice může působit nenápadně, nicméně góly na prvoligové úrovni střílí pravidelně už několik sezon v řadě.

Zatímco minulý ročník končil s bilancí osmi branek, v rozběhlém soutěžním obdobím dosud mířil přesně pětkrát. I tak je však však ve Slezsku ve stínu o něco mladšího slovenského kanonýra Ladislava Almásiho...

Ten je momentálně na marodce, ale už se uzdravuje. "Je hodně gólový útočník, to všichni vidí. Chci hrát, to je jasné, ale konkurence je všude. V kabině není nic špatného, nejdůležitější je, aby si každý v hlavě nastavil, že tým je na prvním místě. A jestli mu pomůžu já nebo Laco tím, že budeme hrát třicet minut a dáme góly, tak to tak bude nejlepší. Žádné gólové mety už si nekladu. Přesně před rokem jsem si po dvou gólech v Boleslavi řekl, že bych chtěl pokořit hranici deseti gólů, a pak jsem asi osm zápasů gól nedal. Chci dávat samozřejmě co nejvíc branek, ale hlavně si přeju, aby vyhrával tým a byl úspěšný," pronesl na portálu gol.cz bývalý forvard Jihlavy, Znojma i Mladé Boleslavi.

Ve FORTUNA:LIZE střídá jeho klub světlé momenty s těmi horšími. I proto je v tabulce až devátý. "Tabulka je pořád vyrovnaná, do šestého místa se dá v pohodě dostat, na druhou stranu může přijít hluchá série a můžeme spadnout do bojů o záchranu. Je to nevyzpytatelné. Ale doufám, že s naším týmem a ambicemi půjdeme nahoru. V zimě jsme zůstali pohromadě, trochu jsme kádr doplnili. Věřím, že si vše sedá. Ale první kola nám ukázala, že bez chtíče, makání a pokory to nepůjde. Musíme se soustředit na všechny zápasy stejně," dodal Klíma.

Pavlem Hapalem vedený Baník si konkrétní cíle před jarem nedával, ale je jasné, že chce být co nejvýš. Základem bude zvládat domácí duely a přivézt nějaké body z venku. Zatímco v 18. kole v Teplicích to splnil, o víkendu před vlastním publikem s Jabloncem nikoliv a za pár dní v Brně bude mít co napravovat.

Sparta-Jablonec, Teplice-Slavia, Slovácko-Plzeň. Barca-United, Arsenal-City, Dortmund-Chelsea, Leverkusen-Monako