Příchodem do Zbrojovky dostal Texl nový impuls a hraje možná nejlepší fotbal, jaký kdy hrál

Příchodem do Zbrojovky dostal Texl nový impuls a hraje možná nejlepší fotbal, jaký kdy hrál

Spolupráce Zbrojovky Brno a Jiřího Texla hned tak neskončí. Čerstvě třicetiletý středopolař s minulostí v Sigmě, Vítkovicích i Opavě totiž ve druhém největším městě Česka prodloužil kontrakt až do roku 2026.

"Jsem rád, že jsme se takto rychle domluvili a že měl klub zájem, abych pokračoval. Osobně jsem neváhal, jsem tu spokojený a absolutně mi vyhovuje, jakým stylem se prezentujeme. Proto jsem nad jinými možnostmi ani nepřemýšlel," uvedl v rámci interview pro fczbrno.cz hráč, který dorazil do Brna v lednu 2021.

"Máme teď před sebou jasný cíl v podobě záchrany. Tabulka je vyrovnaná, rozhodovat budou maličkosti a věřím, že to zvládneme. Víme, co od sebe můžeme očekávat, čeho jsme schopní. A já budu rád, pokud k tomu budu moci přispět," doplnil záložník, který jako jediný ze čtyř hráčů zasáhl do všech dosavadních 19 utkání v ligové sezoně.

Celkově už za Zbrojovku absolvoval 33 prvoligových a 27 druholigových startů. A protože patří ke klíčových postavám hlavního trenéra Richarda Dostálka, vystoupení v barvách loňského nováčka by měla i nadále přibývat...

"Jirka je v našem systému nesmírně důležitý pro výstavbu hry a postupného útoku, i díky své pracovitosti je ve středu pole jen těžko nahraditelný. Je vidět, že příchodem do Zbrojovky dostal nový impuls a hraje možná nejlepší fotbal, jaký kdy hrál. Proto jsme si přáli, aby s námi pokračoval dál, a jsme rádi, že se to povedlo," neskrýval spokojenost šéf brněnské lavičky.

Slovácko sází na prověřené zkušenosti. Reinberk, Hofmann a Kalabiška z jeho kádru hned tak nezmizí...