Shejbal míří z Teplic do Ďolíčku, Severočeši naopak získali Pleštila z Jablonce

Shejbal míří z Teplic do Ďolíčku, Severočeši naopak získali Pleštila z Jablonce

Fotbalista Jan Shejbal necelý půlrok před vypršením smlouvy skončil v Teplicích a přestoupil do Bohemians Praha 1905. Severočeši naopak získali z Jablonce na hostování do závěru sezony křídelníka Dominika Pleštila. Teplický prvoligový klub o tom informoval na svém webu.

Shejbal přišel do Teplic v zimní přestávce sezony 2017/18, v poslední době ho ale trápí zranění. Osmadvacetiletý obránce či záložník má v lize na kontě 87 startů a čtyři góly. "Honza pro nás odvedl cenné služby, ale bohužel jeho zdraví mu nedovolilo nikdy naplno rozvinout potenciál. V létě by mu v našem klubu končila smlouva a právě kvůli jeho četným absencím jsme nepočítali s jejím prodloužením," uvedl teplický ředitel Rudolf Řepka.

"Nechtěli jsme mu bránit v přestupu do Bohemky, která o něj projevila zájem. Nabídla mu dlouhodobější smlouvu i přesto, že je v tuto chvíli stále zraněný. Pražský klub nabídl hráči trpělivost a poskytnutí dostatečného času k jeho úplnému uzdravení," dodal Řepka.

Pleštil měl v poslední době zdravotní problémy a nepatřil do základní sestavy Jablonce. Třiadvacetiletý krajní záložník dosud v lize zasáhl do 78 zápasů s bilancí čtyř branek. "Hledali jsme hráče, který může okamžitě nastoupit a je schopen hrát z obou krajů, což Dominik splňuje," uvedl teplický sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.