Soustředění v Turecku se může týkat i týmu z osmé slovenské ligy. A Škrtel mění svůj pohled na trénování...

Soustředění v Turecku se může týkat i týmu z osmé slovenské ligy. A Škrtel mění svůj pohled na trénování...

Nestává se často, aby se týkalo zahraniční soustředění také klubu, který hraje ve své zemi až osmou nejvyšší soutěž, čili "prales". V případě FK Hajskala Ráztočno se tak ovšem stalo a prsty v právě probíhajícím týdenním soustředění na turecké půdě má i jeho opora Martin Škrtel.

Nápad na výjezd za lepšími podmínkami se dle jeho slov rodil postupně, prakticky celý podzim...

"Ani nevím, po kterém zápase jsme se začali bavit o tom, že by bylo fajn v zimě někam společně vyrazit. Nejdřív jsme pracovali s myšlenkou pobytu na slovenských horách. Když jsme to ale začali prověřovat, usoudili jsme, že je poměrně dostupné i Turecko. Řekli jsme si, že jestli na podzim splníme vytyčený cíl a umístíme se v lize do třetího místa, pokusíme se to realizovat. Jsem moc rád, že to vyšlo. Je asi skutečně raritou, že mužstvo z takové soutěže odletí na zimní soustředění. Nejvíc mě ale těší, že je to myšlenka nás všech a také jsme se na tom všichni podíleli. Kluci si zaplatili letenky, na pobyt jsme získali prostředky i od sponzorů a částečně z vlastních. zdrojů. Slyšel jsem také názory, že se to celé událo jen díky Škrtelovi, ale není to tak. Jsem rád, že se k tomu spoluhráči postavili pozitivně a v této nelehké době našli prostředky na takový zajímavý tréninkový pobyt," uvedl webem spork.sk citovaný rázný stoper.

Protože mají hráči Ráztočna během sezony tréninky jen dvakrát týdně, bylo by kontraproduktivní a nerozumné plánovat dva tréninky denně. Nastaveno to mají tak, že když už mají dvě fáze, druhá je posilovací, s tím, že je zaměřená na prevenci před zraněními.

Bývalý dlouholetý zadák Liverpoolu se navíc na všem podílí také trenérsky a pomalu přehodnocuje své dřívější stanovisko o tom, že do tohoto řemesla nikdy nezabrousí.

"Hlavním trenérem je můj bratranec Roman Škrtel, ale protože je tréninků víc, řešíme je i spolu. Jeden den Roman kvůli nemoci vůbec nešel na hřiště, takže jsem měl na starosti celou tréninkovou jednotku. Dříve jsem sice mluvil o tom, že ze mě nikdy trenér nebude, ale asi to přehodnotím, protože mě to opravdu baví," neměl problém přiznat bývalý někdejší dlouholetý reprezentant našich východních sousedů.

V závěrečné fázi kariéry prošel Fenerbahce Istanbul i Basaksehirem a v Turecku přeci jen pár let strávil. Také proto ho tam stále poznávají. "Přiznám se, že mě těší, že si mě lidé i po letech zařadí. Je to vážně milé. Jsou překvapení, co tady dělám. Největší problém mají, když se snaží vyslovit jméno klubu, se kterým jsem dorazil, nebo se ho snaží vyhledat na internetu. I z toho vyplývá, že jsme pořádnou raritou," uzavřel osmatřicetiletý internacionál, jehož týmu startuje jarní část 12. března domácím zápasem proti FK Bojnice.

Fenin: Bylo by nádherné si to ještě nějak uzavřít v Čechách a dát si třeba jeden start za béčko Teplic