Všechno a všichni v Sigmě jsou zatím TOP, září Israel, jehož vzorem je jeho sešívaný krajan Olayinka

Všechno a všichni v Sigmě jsou zatím TOP, září Israel, jehož vzorem je jeho sešívaný krajan Olayinka

Na poslední chvíli před uzavřením přestupového okna dorazil na hanácký Andrův stadion i jednadvacetiletý nigerijský záložník Dele Israel, který přišel do FORTUNA:LIGY z lotyšského Daugavpilsu.

S českou půdou mohl randit i dříve, ale nakonec to vzal oklikou. "Už v Nigérii mi agent říkal, že mi mohl pomoct dostat se do Česka. Bavili jsme se třeba o Slavii, kde hraje Peter Olayinka, který je jedním z mých vzorů. Nakonec jsem to vzal přes Lotyšsko. Na konci minulého roku jsem trénoval s Mladou Boleslaví. Nastoupil jsem do nějakých přípravných zápasů v Tipsport lize. Zdálo se, že všechno jde dobře, ale nakonec to nedopadlo. Pak jsem se dostal na zkoušku do Sigmy a tady už se všechno podařilo," ozřejmil v prvním rozhovoru pro oficiální stránky Sigmy mladík.

Jaké první dojmy z nového angažmá má? "Od první chvíle se mi tady moc líbí. Všichni jsou velmi milí. Skvěle se mě ujal David Bernatík, asistent trenéra u béčka. Hned od začátku se se mnou o všem bavil, o tom, jak to v klubu chodí a o městě. Se vším mi pomohl. Měl jsem pocit, jako bychom se znali několik let a přitom jsme se viděli poprvé. Jen dobré věci můžu říct i o hráčích z rezervy, se kterými jsem začal trénovat, i o hráčích z prvního týmu. Vtipkovali jsme o mém jménu, protože mi všichni říkali Dele Alli. Zkrátka všechno a všichni v Sigmě jsou zatím top, top, top. Doufám, že to tak bude i na hřišti," pokračoval univerzál, jenž může hrát na vícero pozicích, leč nejlépe se cítí ve středu hřiště jako desítka, osmička či dokonce šestka.

Z fanouškovského hlediska přeje Ajaxu Amsterdam či Borussie Dortmund, s tím, že jeden z jeho vzorů je právě i zmíněný slávista Peter Olayinka, který za pár měsíců zamíří do Crvene Zvezdy Bělehrad. "Znám ho i osobně a musím říct, že je pro mě vzorem v tom, jak se prosadil v české lize. Navíc je to i velmi sympatický a příjemný člověk. Dalším mým vzorem je Sadio Mané, který je teď v Bayernu. A taky jsem měl rád Yayu Tourého."

Sám Israel si však zatím může o jejich kariérách nechat jen zdát. Podle všeho se totiž nejdříve rozkouká v druholigovém olomouckém béčku, které ve vyrovnané tabulce F:NL přezimuje na desáté pozici.

Fenin: Bylo by nádherné si to ještě nějak uzavřít v Čechách a dát si třeba jeden start za béčko Teplic