Další kroky Mounta? Potter by o něj nerad přišel, ale poptávka po jeho službách není malá

Další kroky Mounta? Potter by o něj nerad přišel, ale poptávka po jeho službách není malá

Londýnská Chelsea se snažím domluvit na další spolupráci se čtyřiadvacetiletým ofenzivním záložníkem Masonem Mountem. Anglický reprezentant zatím nový kontrakt nepodepsal a stávající smlouva mu vyprší v roce 2024. Současný kouč Blues Graham Potter by hráče rád udržel v kabině, ale poptávka po jeho službách není na Ostrovech malá a dravci již čekají na svou šanci.

Hned trojlístek obrů monitoruje situaci kolem talentovaného záložníka. Podle informací ESPN by jej do svých řad zlanařily Liverpool, Manchester City a Manchester United. Vše se bude odvíjet podle toho, zda hráč vyjádří chuť setrvat na Stamford Bridge.

„Vždy je to složité se k tomuto vyjadřovat. Nejlepší bude, když to nechám na Masonovi a klubu. Pracuje se mi s ním fantasticky, je to důležitý hráč. Snad se to rychle vyřeší,“ nechal se slyšet Potter na adresu svého svěřence.

Nový kontrakt nebyl údajně podepsán proto, že hráč není příliš nakloněn podepsat dlouholetou spolupráci a požaduje navíc razantní zvýšení platu. Aktuálně si v Londýně přijde na 80 tisíc liber týdně.

Vedení klubu ale pomalu dochází trpělivost a v případě neshody bude chtít hráče v létě prodat. Ve hře je i možný přesun do Turína, kde se o něj zajímá Juventus. Jednou z možností je i nabídnutí jeho služeb Atléku Madrid jako součást trvalého přesunu Joaa Félixe opačným směrem.