Köstl: Teplice měly slušný bodový polštář z podzimu, ale úvod jara jim nesedl. Budou hrát trochu o život

Köstl: Teplice měly slušný bodový polštář z podzimu, ale úvod jara jim nesedl. Budou hrát trochu o život

Vyvrcholením sobotního programu 20. kola FORTUNA:LIGY bude souboj lídra tabulky s týmem, který je v ohrožení sestupu. Teplice přivítají Na Stínadlech pražskou Slavii a očekává se boj, ve kterém ani jedna strana nedá svou kůži zadarmo.

Zatímco se Teplice na jaře trápí, sešívaní mohou být spokojeni, neboť zatím získali maximální počet bodů. „Jsme spokojení se vstupem do jara, protože zápasy v lize jsou nevyzpytatelné. Na druhou stranu máme kvalitu, chtěli jsme, aby to takhle probíhalo. Až na nějaké výjimky jsme to zvládli výsledkově i herně. Všechno jsme si ukázali a budeme přichystaní na další zápasy,“ nechal se slyšet na klubovém webu asistent Jaroslav Köstl.

Teplice jsou soupeřem ze spodní části tabulky, ale svěřenci kouče Jiřího Jarošíka umí překvapit. „Měly slušný bodový polštář z podzimu, ale úvod jara jim nesedl. Budou hrát trochu o život. Máme tam vždycky trochu smůlu na hřiště, ale věříme, že uspějeme. Jejich hra je pro nás trochu neznámá, protože hledají východisko ze své momentální situace, už v průběhu jara měnili rozestavení. Se vším respektem k soupeři se musíme soustředit hlavně na sebe,“ pokračuje asistent kouče Trpišovského.

Slavia musela v posledních dnech řešit také nepříjemné chvíle v kabině. „Prohnala se nám kabinou taková viróza, pár hráčů do zápasů pravděpodobně nezasáhne. Na druhou stranu se někteří hráči vrací po zranění včetně Tomáš Holeše, za to jsme rádi a věříme, že ho co nejdřív použijeme v mistrovských zápasech,“ dodal Köstl.