Skromný Beneš říká, že jsou v soutěži i větší legendy: Jsem vděčný, že můžu ten sport pořád vykonávat

Skromný Beneš říká, že jsou v soutěži i větší legendy: Jsem vděčný, že můžu ten sport pořád vykonávat

Vít Beneš, jehož čeká letos v létě oslava pětatřicátých narozenin, ještě ve své profesionální kariéře, jež trvá již čtrnáct let, nikdy neabsolvoval kompletní ligový ročník.

Nejblíže plné porci zápasů byl zkušený střední obránce v Jablonci v ročníku 2012/2013, v němž chyběl zelenobílým barvám pouze v jednom případě.

Spíš než haprující výkonnost za to však mohla celá řada zranění. Nebýt jich, do Klubu ligových legend, kam přichází hráči s 300 a více prvoligovými starty, by vstoupil mnohem dříve, než právě v duelu se Slovanem Liberec (2:2).

Sám střední obránce s minulostí ve dvou maďarských klubech však i tak považuje zaklepání na vrata třístovkařů za jednoznačné zadostiučinění...

"Byly i momenty, kdy se lámal chleba, jestli skončit s fotbalem úplně, nebo ještě pokračovat. Tenkrát jsem nad dosažením podobné mety vůbec nepřemýšlel a něco takového by mě nenapadlo," přiznal stránkami idnes.cz citovaný kolega Poulola, Chvátala, Vraštila a spol.

Na Hané, kde táhnou šňůru pěti remízových výsledků v řadě, působí Beneš již od úvodu roku 2019, čili více než čtyři roky. Sportovní manažer Ladislav Minář ho má na Andrově stadionu zatím pojištěného do letošního června. Co bude dál?

"Pro mě je cíl být zdravý a pomáhat týmu. Na jakém čísle se to zastaví, neřeším. Jsem rád, že můžu fotbal hrát každým rokem, že můžu nastoupit do každého zápasu. Teď hlavně řeším, abych zůstal zdravý. Jsou tady ale větší legendy, k těm se nechci přirovnávat. Za dosaženou metu jsem rád, prošel jsem si spoustou potíží. Jsem vděčný, že můžu ten sport pořád vykonávat," uzavřel ústecký rodák.

Pět událostí kola: Nguyen nepřekonán už 423 minut, Beneš je třískovkař a Řezníček vyrovnal kariérní maximum