Rozhodně tomu dávám víc než taťka, svěřil se Švancarův syn, jehož Zbrojovka odměnila první smlouvou

Rozhodně tomu dávám víc než taťka, svěřil se Švancarův syn, jehož Zbrojovka odměnila první smlouvou

Stabilní český reprezentant do šestnácti let Daniel Švancara si vysloužil ve Zbrojovce Brno svůj první profesionální kontrakt.

Čerstvě šestnáctiletý dorostenec je (stejně jako jeho pětačtyřicetiletý otec Petr s přezdívkou "Mercedes") odchovancem Zbrojovky a pravidelně hrává s o rok staršími spoluhráči.

V kategorii U17 je perspektivní záložník jedním z pěti hráčů, kteří v první polovině ročníku zasáhli do všech 15 zápasů. To vše s bilancí jedné trefy a pěti gólových asistencí.

I když původně začínal po otcově vzoru v útoku, postupně si našel své místo ve středové formaci, čímž mohl svého rodinného příslušníka, jenž si za brněnské áčko zahrál ve třech různých časových etapách, lehoučce zklamat. "Rozhodně tomu dávám víc, než taťka," uvedl v interview pro fczbrno.cz Švancara junior.

Jeho nejbližší cíle jsou více než jasné. "Mým snem je zahrát si v prvním mužstvu Zbrojovky. Letošní půlrok hodnotím zatím pozitivně, ale bez zbytku týmu bych to nedokázal. Doufám, že se mi na to podaří navázat," přidal mladík, který se s reprezentační šestnáctkou momentálně nalézá na Development Cupu v Izraeli, kde bude usilovat o rozšíření pěkné bilance šesti vystoupení a pěti mezinárodních branek.

"Ať se daří a tvé sny se splní!," vzkázal své naději sportovní úsek Zbrojovky.

P.S.: Dalším mladíkem, jenž podepsal s brněnským vedením první kontrakt, je obránce úspěšného dorostu Zdeněk Toman.

Tahle země není pro starý. Z pardálů je v Boleslavi králem pouze Matějovský, trefou do černého se stane dravec Kušej

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.