Werner cítí po své anabázi na Stamford Bridge křivdu: Od Tuchela to nebylo fér, byl jsem obětní beránek

Werner cítí po své anabázi na Stamford Bridge křivdu: Od Tuchela to nebylo fér, byl jsem obětní beránek

Německý reprezentační útočník nevzpomíná na svou anabázi na Stamford Bridge příliš v dobrém, především pak vinou své role v týmu a svému vztahu s tehdejším krajanem a koučem Thomasem Tuchelem. Nyní se více jak půl roku po svém odchodu z Londýna rozpovídal, co jej v Chelsea frustrovalo.

Šestadvacetiletý útočník strávil v Premier League pouhé dva roky. Z Lipska tehdy přicházel s vizitkou skvělého střelce, což potvrzoval i v národních barvách, jen v modrém dresu se mu příliš nedařilo, což bylo způsobeno i nedostatkem herního prostoru.

„Prvních šest měsíců v Chelsea jsem měl velmi dobrých. Dával jsem góly a hrál dobře. Pak na to trenér trochu zapomněl, nebylo to fér,“ nechal se slyšet Werner v rozhovoru pro britský list The Sun. O jeho odchodu se spekulovalo delší dobu a v srpnu minulého roku se nakonec za 20 milionů eur vrátil do Bundesligy do Lipska.

Odchovanec Stuttgartu čelil na Stamford Bridge velké konkurenci a příliš mu nepomohl ani tehdejší nákladný příchod belgického legionáře Romela Lukaka. „Romelu byl skvělý útočník a musel hrát, když stál tolik. Ale já se necítil dostatečně ceněný. Trenérovi si líbili někteří hráči víc než ostatní, což je úplně normální a musíte to akceptovat. Moje sebevědomí šlo dolů a bylo snadné ze mě udělat obětního beránka – ze strany trenérů a médií. Aspoň fanoušci za mnou stáli, ti mě podporovali,“ dodal Werner.

Modrič by rád pokračoval v Realu. Proč si podle Ancelottiho novou smlouvu zaslouží?