Samek vládne s devatenáctkou Lecce celé Primaveře a téměř nesleze ze hřiště. Říká si o první minuty v Serii A?

Samek vládne s devatenáctkou Lecce celé Primaveře a téměř nesleze ze hřiště. Říká si o první minuty v Serii A?

I když by se mohlo zdát, že se mládežnický reprezentant Česka Daniel Samek po svém odchodu ze Slavie vytratil a vůbec není vidět, není to tak úplně pravda.

Devatenáctiletý teenager totiž momentálně zažívá v rámci devatenáctky Lecce poměrně vydařené období. Před pár dny se dokonce jeho mužstvo probojovalo do čela tabulky italského Campionato Primavera 1 a to poté, co dokázalo zvítězit již sedmkrát v řadě.

Mládežníci Lecce právě teď vládnou celému pořadí o dva body před juniorkou Juventusu. Devatenáctka AS Řím pak ztrácí tři body.

Jak lze vyčít z portálu soccerway.com, odchovanec Hradce Králové, který opustil Východní Čechy kvůli vršovickému "S" v roce 2018, zatím nechyběl od začátku sezony ani v jednom zápase a dvacet startů okořenil i dvěma gólovými asistencemi.

Kromě Samka táhnou Lecce U19 také podobně vytížení vrstevníci Medon Bersiha, jenž zaznamenal osm branek a Rares Burnete, který skóroval devětkrát.

Áčko Lecce, které je v Serii A aktuálně třinácté, trenérsky vede Marco Baroni a pakliže nebude mít ani nadále trable se záchranou, zařazení mladíků je možné a debut v první italské lize by nemusel být tak daleko.

Samek se odebral na jih Apeninského poloostrova v létě loňského roku za 2 miliony eur a v novém působišti podepsal smlouvu do 30. června 2027.

Australan ve druhé české lize? Teenagera, jemuž je věštěna velká budoucnost, ulovila do svých řad Opava