Klopp velí utrácet: Tam venku je tolik dobrých trenérů, že je to až šílené. Nemůžeme jen přihlížet

Klopp velí utrácet: Tam venku je tolik dobrých trenérů, že je to až šílené. Nemůžeme jen přihlížet

Liverpoolu teče do bot a je to patrné nejen na domácí frontě v Premier League, ale i v aktuálním ročníku Ligy mistrů. Úterní domácí bitva na Anfield Road dopadla pohromou a postup do další fáze soutěže je v ohrožení. Německý stratég Jürgen Klopp má však stále důvěru vedení, ačkoliv se několikrát spekulovalo o jeho odvolání. A dostal prostý úkol: Přebudovat tým stejně jako po svém příchodu v říjnu roku 2015.

Zkušený pětapadesátiletý stratég cítí, že aktuální rozpoložení týmu není ideální a výsledky se nedostavují. To vede vedení k rázným krokům, o které však Klopp žádal před časem.

Plán zní jasně. Zvýšit aktivitu na hráčském trhu, nebát se utratit nadstandardní sumy za talentovaná jména a vymačkat z nich pod jeho dohledem maximum.

Jednou z hlavních priorit je získání anglického záložníka Jude Bellinghama z Dortmundu. Devatenáctiletý mladík bude stát zhruba 150 milionů eur, ale rozhodně by neměl být jediným, kdo během letního přestupového okna navlékne dres Reds.

Podle serveru The Athletic si na Anfield Road uvědomují tvrdou konkurenci a nutnost držet s ní krok. „Věřím v koučování, věřím v rozvoj, věřím v budování týmu a používání těchto nástrojů, ale mezitím ve světě tam venku jsou opravdu dobří trenéři, je tam tolik dobrých trenérů, že je to šílené. A pokud začnou opravdu správně utrácet a dělat ty věci také, pak nemůžete jen nečině přihlížet, nebo budeme mít problém,“ nechal se slyšet Klopp.