Když ostravský Tijani nedá gól ze dvou metrů, tak může jít z lavice kdokoli a je to jedno...

Když ostravský Tijani nedá gól ze dvou metrů, tak může jít z lavice kdokoli a je to jedno...

Svědkem jediného zářivého momentu Baníku na jaře byla teplická Stínadla, jinak byl Pavlem Hapalem řízený ostravský tým notně nepřesvědčivý a důkaz podávají hned tři ligové prohry v řadě a propad až do skupiny o záchranu.

Naposledy podlehlo slezské mužstvo před domácím publikem Hradci Králové (0:2), již pošesté v sezoně na svém stadionu nebodovalo a je v tabulce jedenácté.

"Hráči Baníku jsou pod určitým tlakem. Nevyhráli dvě domácí jarní utkání. Prohráli i pohár se Spartou a dalším soupeřem, kdo přijede, bude Sparta," připomněl v pořadu Dohráno Erich Brabec.

Kritika slavné adresy skutečně není malá. "Baník se potřebuje vzchopit, potřebuje začít sbírat body doma, aby si to malinko vylepšil u svých fanoušků," rozmlouval v České televizi šestačtyřicetiletý odborník.

Kádr se přitom zdá být nabušený. "Když Tijani nedá ze dvou metrů branku, tak může jít z lavice kdokoli a je to jedno. Hráči si ty situace musí uvědomit a musí najít pohodu v brankových příležitostech, začít je proměňovat a Baník půjde zase nahoru. Jsou tam nesmírně zajímaví hráči," upozornil bývalý kouč Vlašimi s asistenskou minulostí v Bohemians Praha 1905.

Dvaadvacáté ligové kolo zavane Baník na hřiště patnáctých Pardubic, které se v odvetné části neprezentují vůbec špatně a pravidelně sbírají body. "Potřebuje zvládnout další zápas, který bude abnormálně důležitý. Jede do Pardubic, tam se to může lámat. Bodů nemá zase tolik, aby si mohl dovolit ten zápas nezvládnout. Je to o tom proměnit šanci v zápase, což se mu povedlo v Teplicích, kdy to byla ve druhé půli exhibice," uzavřel Brabec.

Než odejdu z klubu, chci získat dvě trofeje, avizuje Olayinka útok na double

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.