Konec loajality? Reus by na sklonku své kariéry mohl překvapivě dát sbohem Dortmundu

Konec loajality? Reus by na sklonku své kariéry mohl překvapivě dát sbohem Dortmundu

Dlouhověkost v jednom klubu už se nenosí tolik jako před lety, přesto stále můžeme registrovat tváře, které hájí jedny barvy i více jak dekádu. Pokud bychom se podívali k našim západním sousedům, pozornost by upoutali Thomas Müller v Bayernu Mnichov nebo Marco Reus v Borussii Dortmund. V případě toho druhého by se však mohlo jednat o loajalitu jen do konce této sezóny.

Od roku 2012 je stabilní součástkou výběru sídlícím v Signal Iduna Parku a pro klub vyznávající žlutočerné barvy se stal legendou. Současný kapitán Borussie by však na této adrese nemusel pověsit kopačky na hřebík, neboť podle německého listu Bild zatím nebyla nalezena shoda v možnosti další spolupráce.

Na konci této sezóny vyprší třiatřicetiletému záložníkovi v Dortmundu smlouva a na podmínkách té nové se nedokázaly obě strany domluvit. Sportovní ředitel klubu Sebastian Kehl nabízí hráči podmínky, které se mu příliš nezamlouvají. Na vině bude především otázka mzdy, která by měla být snížena téměř na polovinu.

Vedení Dortmundu chce toto snížení vykompenzovat částečně vyššími bonusy za předpokladu, že se hráči bude dařit gólově a klub bude vyhrávat či získávat trofeje. Dalším bodem nesouhlasu je i délka nového kontraktu. Reus by rád smlouvu na dva roky a záruky pokračování na této adrese i po konci hráčské kariéry, ale vestfálský klub nabízí prodloužení o pouhý rok.

Překvapivým zájemcem o Reuse má být Manchester United. Zástupci anglického giganta se před několika týdny sešli s hráčovým agentem a dotazovali se na možnosti a podmínky pro navázání spolupráce.