Nedokázal jsem si představit, že bych se vrátil do Česka do jiného klubu než Sigmy, přiznává Pospíšil

Nedokázal jsem si představit, že bych se vrátil do Česka do jiného klubu než Sigmy, přiznává Pospíšil

Tak už je to oficiální. Novou posilou šesté Sigmy se stal její jednatřicetiletý odchovanec a trojnásobný reprezentant Česka v jedné osobě Martin Pospíšil, jenž tak posiluje středovou formaci, v níž operují jména jako Breite, Greššák, Navrátil, Vodháněl, Zorvan, Fortelný, Šíp či Ventúra.

Na Hanou se vrací po devíti letech jako volný hráč po konci angažmá v polské Jagiellonii Bialystok, kde strávil pět a půl roku.

Pospíšil na Hané podepsal smlouvu do léta 2025 s opcí na další sezonu. "S Martinem jsme v kontaktu byli delší dobu a vždycky jsme se společně bavili o tom, že by se ve správný čas do Sigmy mohl vrátit. Typologicky je to fotbalista, kterého jsme v zimě hledali. Když se objevila možnost jej získat, začali jsme na tom intenzivně pracovat. Trvalo to několik týdnů, ale nakonec se to povedlo. Jsme moc rádi, že je tady," uvedl na webu sigmafotbal.cz sportovní ředitel Ladislav Minář.

Sám špílmachr, jenž se tak rozloučil jak s Tomášem Přikrylem, tak s Michalem Sáčkem, přiznal, že o svém návratu intenzivně přemýšlel zhruba 18 měsíců.

"Táhlo mě to domů do Olomouce. Nedokázal jsem si představit, že bych se vrátil do Česka do jiného klubu, než je Sigma. Hodně jsem se na tento moment těšil. Nemohu uvěřit tomu, že se to uskutečnilo tak rychle. Návrat se plánoval možná trochu později, ve fotbale se ale pořádně nic nedá plánovat dopředu. Když se naskytla možnost návratu do Olomouce už teď, skočil jsem po ní. Prioritou pro mě bylo, abych se se Sigmou dohodl. Jsem rád, že se to povedlo," neskrýval radost zkušený středopolař.

Technický záložník získal se Sigmou v roce 2013 tuzemský pohár i Superpohár. Kromě tradiční značky z Androva stadionu hrál za Plzeň a Jablonec. V české lize Pospíšil absolvoval 148 utkání a dal 18 gólů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.