Holeňák se nechce zbláznit okamžikem. Na to, abychom si dali nohy nahoru, to ještě není, říká šéf Varnsdorfu

Holeňák se nechce zbláznit okamžikem. Na to, abychom si dali nohy nahoru, to ještě není, říká šéf Varnsdorfu

Čtvrtý tým druholigové soutěže Varnsdorf se zdá být těsně před rozjezdem odvetné části ročníku ve formě. V generálce na březnové soutěžní boje totiž rozstřílel Ústí nad Labem 7:1.

Do týmu, jemuž velí Miroslav Holeňák, dorazilo v posledních týdnech hned několik nových hráčů, kteří budou mít za úkol nahradit např. Radostu či Dordiče, kteří už v kádru FK nejsou. Jak se jim podařilo zapadnout?

"Nahradit takové kvalitní hráče není úplně jednoduché. Ale přišli mladí kluci, kteří si v tréninku vedou velmi dobře, jsou pracovití, snaživí. Mají svoji kvalitu, v mateřských klubech trénovali s prvoligovými mužstvy. Postupem času se do týmu zapracují ještě více a prokážou své kvality. My jim věříme a bude na nich, jak se svou šancí naloží," uvedl v interview pro fkvarnsdorf šéf severočeské lavičky.

Varnsdorf půjde do jara z poměrně lichotivé čtvrté pozice, ovšem bodové rozestupy nejsou velké a pokud by se nechytil start, vše může být rázem jinak. I exliberecký asistent ještě doporučují hráčům, aby v této fázi na tabulku příliš nehleděli.

"Více jsme se teď soustředili na přípravu, takže jsme se o tom ještě nebavili. Ale všichni to vnímáme, takže na to řeč přijde. Máme nastavenou svou cestu, snažíme se hrát fotbal a nechceme se zbláznit okamžikem. Liga je vyrovnaná, teď jsme nahoře, ale za pár zápasů to může být jinak. Musím to zaklepat, nechci to přivolat. Se svými kolegy děláme vše pro to, aby to tak nebylo. Chceme hrát o přední příčky, musíme pořád pracovat a jít zápas od zápasu. Rozhodně nemáme takový bodový náskok, abychom si dali nohy nahoru," upozornil sedmačtyřicetiletý expert.

V prvním jarním kole čeká Varnsdorf sedmý Prostějov, který bude v sobotu odpoledne doma. Co vše od něj trenér očekává? "Prostějov taky zaznamenal nějaké změny v kádru, takže uvidíme. První dvě tři kola se budou týmy trošku poznávat, protože všude proběhly změny. Nějaké informace samozřejmě máme, takže víme, co můžeme čekat. Jednoznačně to ale bude těžký zápas, protože už koncem podzimu se Prostějov výsledkově zvedl. Navíc bude hrát na domácím hřišti. My chceme do utkání vstoupit dobře, abychom si nějaký bod odvezli," naznačil nejbližší cíle Holeňák.

Vyškovský Trousil: Máme ambiciózního majitele a byli jsme postaveni před to, že se máme pokusit o postup do ligy

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.