Španělský stratég Enrique by se nové výzvě nebránil. Vyhlédl si ale něco jiného než laso z Brazílie

Španělský stratég Enrique by se nové výzvě nebránil. Vyhlédl si ale něco jiného než laso z Brazílie

Nečekaná ztráta s Marokem mu na světovém šampionátu v Kataru zlomila vaz u španělské reprezentace, přesto ve prospěch Luise Enriqueho mluví bohaté zkušenosti a schopnost získávat cenné trofeje. Dvaapadesátiletý stratég se zřejmě nemusí bát, že by dlouho zůstal na volné noze a dokonce si vytyčil i možnou další kariérní výzvu.

S malou přestávkou vládl španělské reprezentaci od roku 2018, předtím vládl pevnou rukou v Barceloně, Celtě Vigo či AS Řím. Nyní je jeho jméno spojováno s brazilskou reprezentací. Před časem pro list Marca uvedl, že by rád zůstal u klubového fotbalu.

Další španělský zdroj Sport.es přispěchal s informací, že by se Enrique nebránil převzít otěže v Chelsea. Tamní stratég Graham Potter je pod tíhou nevýrazných výkonů a výsledků jen krůček od svého odvolání.

Ze zprávy také vyplývá, že žádná konkrétní jednání s londýnským klubem zatím neprobíhají. I kdyby tato možnost nedopadla. Enrigue by dlouho na volné noze zůstat nemusel.

Chelsea zatím toto jméno asi příliš nezvažovala a na Ostrovech jsou skloňovány spíše tváře jako Zinédine Zidane nebo současný kouč Brightonu Roberto De Zerbi.