Bayern podal inzerát na nového střelce. Choupo-Moting prodloužil, ale konkurence se má i tak zvýšit

Bayern podal inzerát na nového střelce. Choupo-Moting prodloužil, ale konkurence se má i tak zvýšit

Bavorská mašina v této sezóně není rozjetá jako v minulých letech, což však neznamená, že by v Allianz Aréně neměli hlad po cenných trofejích. Bundesliga je vyrovnanější, přesto má Bayern vysokou šanci opět tuto soutěž ovládnout, nakročeno má i do další fáze Ligy mistrů, i když domácí odveta proti PSG může být zrádná (první zápas vyhrál Bayern 1:0). Jisté je, že hlavní letní cíl Bayernu bude příchod nového střelce.

Před rokem nahradila polského kanonýra Roberta Lewandowskiho z Liverpoolu senegalská stálice Sadio Mané, přesto klub sídlící v Mnichově hledá dalšího schopného zakončovatele. Čerstvě se domluvil na další spolupráci s Choupo-Motingem, ale to situaci nemění.

Třiatřicetiletý útočník se s Bayernem nakonec domluvil na prodloužení smlouvy do června příštího roku, přestože původně požadoval až tříletý kontrakt. Součástí dohody měla být i úprava mzdových podmínek.

Bavorský gigant by však rád v létě přivedl nového střelce, delší dobu je spojován s anglickým reprezentačním kapitánem Harrym Kanem. Podle německého listu Bild by se dlouholetá opora Tottenhamu hodila do herního systému, který bundesligový klub vyznává.

Získat Kanea nebude levná záležitost, ale Bayern umí být štědrý, když je přesvědčen o efektivitě nákupu. V opačném případě by mohl zkusit počkat ještě jeden rok a získat pak anglického útočníka zdarma.