V jakém mladíkovi má Dukla prototyp moderního útočníka s velkým potenciálem a skvělou produktivitou?

V jakém mladíkovi má Dukla prototyp moderního útočníka s velkým potenciálem a skvělou produktivitou?

Druholigová Dukla se těsně před jarním rozjezdem ročníku dohodla na pokračování spolupráce s českým reprezentantem do devatenácti let Filipem Špatenkou.

Mladý ofenzivní hráč působí v Dejvicích již od přípravky a prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Na premiéru v áčku zatím ještě stále čeká, nicméně za třetiligovou rezervu nastoupil v ČFL již do osmnácti zápasů.

"Jsme rádi že jsme se s Filipem dohodli na jeho pokračování. Je to moderní útočník a produkt naší akademie. Doufáme, že svůj potenciál bude dál rozvíjet i v našem A-týmu a že nám pomůže už v jarních bojích FNL," uvedl na stránkách fkdukla.cz výkonný ředitel Tomáš Mejzr.

U prodloužení pracovního dokumentu nemohl chybět ani jeho agent Viktor Kolář. "Prodloužení smlouvy v Dukle bylo pro Filipa jasnou prioritou. Klub má jasně nastavenou sportovní strategii, Filipovi byla představena dlouhodobá vize fungování klubu i jeho osobního rozvoje. Klub v něm má prototyp moderního útočníka s velkým potenciálem, a především se skvělou produktivitou. Pevně věřím, že již na jaře bude schopen Dukle výrazně pomoci v bojích ve druhé lize," vzkázal manažer.

Tým z Julisky bude v roce 2023 poprvé bojovat o body v sobotu proti Třinci. Že by nadešel čas na Špatenkův debut? Hlavní kouč Petr Rada už by ho k úvodnímu jarnímu kolu F:NL měl nominovat.