Borussia Dortmund v souboji o přední příčky Bundesligy přehrála Lipsko 2:1. Rozhodující náskok vytvořili před předstávkou Reus s Canem

Dvacáté třetí kolo německé Bundesligy nabídlo souboj v předních příčkách tabulky mezi Dortmundem a Lipskem. Domácí Die Borussen utkání zvládli v poměru 2:1 a dostali se tak do čela neúplné tabulky o tři body před Bayern Mnichov. Obhájce titulu může odpovědět v sobotu, kdy hraje ve Stuttgartu.

Dortmund rozhodl o vítězství nad čtvrtým týmem tabulky dvěma góly v prvním poločase. V 21. minutě proměnil penaltu kapitán Marco Reus a 159. trefou ve žlutočerném dresu vyrovnal rekordmana moderní éry klubu Michaela Zorca. V 39. minutě přidal druhý zásah volejem zpoza vápna Emre Can. Čtvrt hodiny před koncem už jen snížil Emil Forsberg.

Borussia potvrdila skvělou formu a po Novém roce je nadále stoprocentní. V lize vyhrála poosmé v řadě, celkem nezaváhala v deseti soutěžních duelech za sebou.