Jediný cíl Slovácka? Čtvrté místo. Jsme psychicky silní, říká Baránek

Jediný cíl Slovácka? Čtvrté místo. Jsme psychicky silní, říká Baránek

Poslední týden? Nic moc. Dle mnohých fanoušků to trenérský štáb 1. FC Slovácka přetaktizoval. Proti Slavii se Kadlec a spol. šetřili, aby byli připraveni na čtvrtfinále MOL Cupu. Plán však nevyšel.

Na Slavii z toho byla jasná prohra, borci z jihu Moravy se k ničemu nedostali. Ve středu, kdy doma přivítali Bohemians, se počítalo s postupem. Ten však nepřišel. Ospalý první poločas je stál účast v semifinále. 

„Hodně mě to mrzí, všichni jsme moc zklamaní,“ litoval obránce Petr Reinberk v rozhovoru pro klubový kanál.

Slovácku tak má před sebou jediný cíl. Zůstat čtvrté. Vypadá to totiž, že právě čtvrtá příčka bude zaručovat účast v předkole evropských pohárů.

Před startem víkendového kola Slovácko sedělo právě na této příčce, nicméně soupeři pod ním chtějí uspět také. Jinak řečeno, bude to boj až do konce.

„Mužstvo je psychicky odolné. Chyby jsme si pojmenovali, vše jsme si ukázali. Je ideální, že se hraje hned v neděli, jednou výhrou to můžeme hodit celé za hlavu,“ říkal pro klubovou televizi asistent trenéra Jan Baránek.

V neděli přijede do Uherského Hradiště Mladá Boleslav. „Mají podobné typy hráčů jako Bohemians,“ všiml si Baránek. „Chceme vyhrát a přiblížit si cíli, který všichni máme.“

Nic lehkého to ale nebude. Mladá Boleslav se na jaře zatím spíše trápí, o to nebezpečnější ale bude. Nutně musí bodovat, jinak se rázem přiblíží ke skupině o udržení. „Dřív se nám proti nim hrálo špatně, byl to náš nejméně oblíbený soupeř. V poslední době je to ale lepší, loni jsme je vyřadili z poháru,“ připomněl Reinberk.