Desátá výhra v řadě? Reus lamentoval a kritizoval výkon týmu

Desátá výhra v řadě? Reus lamentoval a kritizoval výkon týmu

Čelo tabulky Bundesligy, desátá výhra v řadě a výhra nad velkým rivalem. Páteční večer dopadl pro Borussii Dortmund nejlépe, jak mohl. I přes to byl ale Marco Reus nespokojený.

Jeden z klíčových zápasů sezony Dortmund zvládnul. Odrazil nápor Lipska, díky páteční výhře je ztráta RB na Borussii už sedm bodů.

Jude Bellingham a spol. navíc neustále dostávají pod tlak Bayern, bitka o titul bude neskutečně vyrovnaná.

„Našim hlavním cílem bylo jít na čelo tabulky a zvětšit náskok nad Lipskem, to se nám povedlo,“ ulevil si po zápase Marco Reus.

Nicméně zatímco fanoušci zářili spokojeností, kapitán týmu Reus byl až překvapivě kritický.

„Upřímně, moc se mi ten výkon ale nelíbil,“ cituje německého záložníka klubový web. „V druhé půlce jsme vůbec nehráli dobře s míčem, to se nám v prvním poločase naopak dařilo. Ale stalo se to i minulý týden. Nedařilo se nám a třepali jsme se o výhru až do konce.“ 

Souhlasil i trenér týmu Edin Terzic: „První poločas se nám povedl skvěle, druhý zas tak ne. Lipsko bylo dominantní, ale nějak jsme to dotáhli.“

Výhra je ale pochopitelně extrémně důležitá. Konec konců, ve fotbale je někdy potřeba pragmatismus. „Je to tak, radši vyhraju takhle, než abych prohrál a hrál dobře,“ dodal Reus.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.