Lingr před Budějovicemi: Musíme k tomu přistoupit více zodpovědně než v Teplicích, chceme ten zápas odčinit

Lingr před Budějovicemi: Musíme k tomu přistoupit více zodpovědně než v Teplicích, chceme ten zápas odčinit

Slavii v rámci 22. kola nejvyšší české soutěže čeká duel v Českých Budějovicích. Sešívání budou chtít odčinit poslední venkovní ztrátu z Teplic, kde remizovali 1:1. Navíc mohou využít zaváhání Plzně, která doma remizovala s Olomoucí 1:1 a pojistit si první místo o čtyři body.

České Budějovice se v tabulce nachází až na třinácté pozici, ale naposledy doma porazily Bohemians. V domácím poháru pak Dynamo postoupilo mezi nejlepší čtyřku. „Vypadají velice dobře. V Plzni prohráli, ale hráli velmi dobře. V MOL Cupu vyhráli dva zápasy. V domácím prostředí vypadají velice kompaktně, hrají kombinačně a drží se na míči,“ uvedl Jindřich Trpišovský na webu slavia.cz.

Slavia momentálně nemá větší problémy s marodkou. „Provi a Jakub Hromada jsou zranění. Lukáš Masopust začal po nemoci s individuálním tréninkem, ale je tam velký deficit. Zbytek hráčů je v pohodě,“ dodal trenér.

Důležitosti utkání na jihu Čech si všímá i Ondřej Lingr. „Nebude to nic jednoduchého. Hrajeme venku, ale musíme k tomu přistoupit více zodpovědně než v Teplicích, kde to nebylo dobré. Ten zápas budeme chtít odčinit a rozhodnout ideálně v první půli,“ konstatoval čtyřiadvacetiletý záložník.

Utkání se na Střeleckém ostrově odehraje v neděli v 17:00, přímý přenos vysílá O2 TV Sport.

Video: Youtube - TV Slavia

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.