Naší bolestí jsou standardní situace, bylo super, že jsem se mohl vrátit na lavičku, svěřil se Svědík

Fotbalisté Slovácka porazili ve 22. kole první ligy Mladou Boleslavi 2:1 a jsou čtvrtí. Za domácí otevřel skóre Vlasij Sinjavskij, ještě v úvodním dějství vyrovnal Lamin Jawo. Plný bodový zisk vystřelil celku z Uherského Hradiště kapitán Michal Kadlec po Sinjavského asistenci.

Slovácku, které jakožto obhájce trofeje vypadlo ve středu ve čtvrtfinále domácího poháru po prohře 1:2 s Bohemians 1905, se po třízápasovém disciplinárním trestu vrátil na lavičku Svědík. Duel byl pro něj o to významnější díky tomu, že Středočechy v minulosti vedl. „Pohled z vrchu byl pro mě dobrý, mělo to určitě i něco do sebe. Trenér ale chce být na lavičce a u mužstva. Bylo super, že jsem se vrátil,“ řekl Svědík na tiskové konferenci.

Domácí se ujali vedení v 10. minutě. Rekordman v počtu ligových startů Petržela se před vápnem zbavil Šimka, Sung-pinova střela z otočky se od bránícího Kubisty odrazila na zadní tyč k Sinjavskému a ten v pádu s pomocí břevna dostal míč do sítě. Estonský reprezentant zaznamenal druhý gól v probíhající ligové sezoně.

Ve 20. minutě po rohovém kopu domácí brankář Nguyen vyrazil Suchého pokus. O dvě minuty později ale po dalším Žitného rohu hosté srovnali. Míč se odrazil na hranici malého vápna k Jawovi a gambijský útočník ho ze vzduchu nekompromisně napálil pod břevno. V aktuálním ročníku nejvyšší soutěže se zapsal mezi střelce počtvrté, premiérově však v dresu Středočechů. Předchozí branky dal na podzim za Zlín.

„Naší bolestí v posledních třech utkáních jsou standardní situace, zase jsme z toho inkasovali. Potom jsme byli 15 minut v útlumu,“ uvedl Svědík.

V závěru úvodního dějství útočník Slovácka Mihálik vypálil z otočky z nadějné pozice slabě a navíc vedle. V nastavení Havlíkovu dalekonosnou dělovku vytáhl gólman Mikulec na roh a po něm Mihálikovu hlavičku zastavil na brankové čáře stoper Šimek. „V prvním poločase to byl vyrovnaný souboj. Měli jsme několik šancí, dobrých náběhů a akcí,“ mínil hostující kouč Pavel Hoftych.

Tým z Uherského Hradiště vstoupil aktivně i do druhé půle a odměnou mu bylo opět vedení. Sinjavskij nacentroval do vápna a Kadlec se hlavou nemýlil. Osmatřicetiletý stoper zaznamenal v české lize první trefu od 28. února 2021. Utkání se poté dohrálo bez větších šancí na obou stranách.

„Po gólu na 2:1 jsme si to s přehledem pohlídali až do konce. Výhru beru jako zaslouženou, protože druhý poločas byl z naší strany kvalitnější. Jsem moc rád, že jsme to zvládli, protože jsme prohrávali v lize na Slavii a v poháru s Bohemkou,“ prohlásil Svědík.

Slovácko doma v lize neprohrálo pošesté za sebou, z toho popáté zvítězilo, a získalo tam 20 z celkových 35 bodů v sezoně. S Mladou Boleslaví bodovalo v osmém z posledních devíti duelů v nejvyšší soutěži.