Neymarovi jsme říkali ať nechodí do PSG, ale do Anglie. Byl pro mě druhý nejlepší na světě, svěřil se Suárez

Neymarovi jsme říkali ať nechodí do PSG, ale do Anglie. Byl pro mě druhý nejlepší na světě, svěřil se Suárez

Messi, Suárez a Neymar vytvořili jednu z nejsilnějších trojic na světě v historii fotbalu. V letech 2014 až 2017 spolu přezdívané trio „MSN“ vyhrálo šest titulů a za dané období nastřílelo 364 branek (Messi 153, Suárez 121 a Neymar 90). Uruguayský útočník se v rozhovoru pro Placar rozpovídal mimo jiné o tom, proč Neymarovi nedoporučoval odchod do PSG, ale do Manchesteru City.

Neymar v roce 2017 odešel do francouzské metropole za rekordních 222 milionů eur. „Přemlouvali jsme ho, aby zůstal na Camp Nou. V Katalánsku měl mnohem větší šanci něco vyhrát jak na klubové, tak na individuální úrovni,“ uvedl Suárez pro deník Placar.

„Jeho rozhodnutí jsme respektovali, ale nechápali jsme to proč si vybral hrát ve Francii? Doporučovali jsme mu Anglii, konkrétně Manchester City,“ pokračoval šestatřicetiletý útočník. „Kdyby Neymar zůstal v Barceloně, určitě by vyhrál Zlatý míč, takhle pro mě zůstal po Messim druhým nejlepším hráčem v historii,“ dodal. Suárez.

Uruguayec ocenil především ofenzivní manévry brazilského útočníka. „Umí skvěle kličkovat, útočit, dávat góly, asistovat, akorát neumí bránit. Bohužel měl velkou smůlu na zranění, to ho zastavilo v ještě lepší kariéře,“ pronesl nynější hráč brazilského Gremia.