O Gvardiolovi je údajně jasno! Kdy začne platit jeho výstupní klauzule?

O Gvardiolovi je údajně jasno! Kdy začne platit jeho výstupní klauzule?

Chorvatský reprezentační obránce Joško Gvardiol je na přestupovém trhu pořádně horkým zbožím. Jeho další setrvání v Lipsku je takřka vyloučené, protože se o jeho služby perou přední evropské velkokluby. Podle goal.com má k jeho získání aktuálně nejblíže Manchester City.  

O Jošku Gvardiolovi se vědělo ještě před světovým šampionátem, ale právě v Kataru o sobě dal tento talentovaný stoper vědět se vší parádou. A v Lipsku si toho jsou moc dobře vědomi.

Enormní zájem na jeho příchodu mají především tři celky z Premier League, a to Chelsea, Liverpool a Manchester City, který by měl být nejvážnějším kandidátem. Pro Pepa Guardiolu je totiž mladý Chorvat letní přestupovou prioritou číslo jedna.

Liverpool má sice také velký zájem, ale zdaleka nemá takové finanční možnosti jako Citizens a navíc se jeho vedení netají tím, že nehodlá jít cestou předražených příchodů.

To Chelsea o Gvardiola stála již v létě a nebyla daleko od toho, aby uspěla. Od té doby ale za zadáky utratila téměř 140 milionů liber, takže její další obří investice do zadních řad není tak pravděpodobná i vzhledem k tomu, že mnohem více ji tlačí bota v útoku.

Z toho jasně vyplývá, že jedenadvacetiletý Jihoevropan má cestu vydlážděnou na Etihad Stadium. V sestavě by měl nahradit Aymerica Laporteho, s jehož výkony není Guardiola stoprocentně spokojený. Navíc ani samotnému hráči nevoní fakt, že nemá takové vytížení, jaké by si představoval.

Zajímavé je, že Gvardiol má údajně ve smlouvě výstupní klauzuli ve výši 96 milionů liber, která však začne platit až v roce 2024.

O jeho kvalitách se ostatně v Manchesteru mohli přesvědčit na vlastní oči, protože v úvodním osmifinále Ligy mistrů se právě Citizens s Lipskem potkali a Gvardiol svou trefou zajistil remízu 1:1.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.