Nejčerstvější zprávy z Evropy: Mbappé o své misi v PSG, Arteta reaguje na zvěsti o Realu Madrid

Nejčerstvější zprávy z Evropy: Mbappé o své misi v PSG, Arteta reaguje na zvěsti o Realu Madrid

Letní přestupové okno se otevře až za několik měsíců, přesto již nyní rezonují napříč Evropou spekulace o pohybech hráčů i trenérů. O čem se na klubové scéně starého kontinentu hovoří v posledních dnech nejvíce? Hlavními tématy jsou třeba setrvání francouzského kanonýra Kyliana Mbappého v PSG nebo odpověď, jakou reagoval Arteta na zvěsti o přesunu do Realu Madrid.

Londýnský Arsenal směřuje za mistrovským titulem v Premier League, což vzbuzuje pozornost největších evropských dravců nejen o hvězdy v kádru, ale i o samotného stratéga Mikela Artetu. Španělský kouč po svém příchodu z Manchesteru City, kde sbíral zkušenosti po boku Pepa Guardioly, dokázal sestavit tým, který by mohl Gunners vrátit mezi ostrovní elitu.

Jeho jméno začalo být spojováno s Realem Madrid, kde má v létě skončit italský trenér Carlo Ancelotti i přes dobré výsledky a zisk celé řady cenných trofejí. „Plně se soustředím na současnou práci v Arsenalu. Jsem nesmírně šťastný, hrdý a vděčný, že jsem v tomto klubu,“ naznačil Arteta před britskými novináři, že v případě ligového triumfu asi nebude spěchat na jinou adresu. Jeho výroku si všímal především renomovaný žurnalista Fabrizio Romano, který je znám svými přesnými tipy na přestupy.

Jinak to však může mít v hlavě nastavena hvězda PSG Kylian Mbappé. Po úterním vyřazení francouzského giganta z Ligy mistrů se začalo opět hojně mluvit o jeho změně klubových barev. Porážka 0:2 s Bayernem Mnichov by mohla být definitivním hřebíčkem do rakve spolupráce mezi francouzským reprezentantem a klubem sídlícím v Parku Princů.

„Jediné, na čem mi v této sezoně záleží, je vyhrát francouzskou ligu. A pak se uvidí… Teď budu mluvit jen o této sezoně. Na ničem jiném mi nezáleží. Z porážky v Lize mistrů jsme zklamaní,“ zaznělo skrze list Le Parisien po nezdaru v Lize mistrů.