Továrna na talenty. Jak by vypadala základní XI Ajaxu, kdyby své odchovance neprodával

Továrna na talenty. Jak by vypadala základní XI Ajaxu, kdyby své odchovance neprodával

Umět vychovat vlastní talenty je snahou všech klubů, ale jen některé disponují mládežnickými akademiemi, které nabízejí vhodné podmínky, aby schopných mladíků bylo co nejvíce. Na mapě Evropy můžeme registrovat hned celou řadu míst, které by se daly označit za továrny na hvězdy, jednou z nich je i ta, kterou se může pochlubit Ajax Amsterdam. Jak by v jeho případě vypadala základní XI, kdyby své odchovance neprodával?

Renomovaný portál Transfermarkt dal do kupy sestavu, jejíž aktuální cena se pohybuje okolo 350 miliony Eur. To jasně dokládá, že Ajax umí vychovat skvělé hráče, kteří se umí uplatnit po celé Evropě. Z této jedenáctky je patrné, že nejvíce exodů bylo směrem do Bundesligy, především pak do Bayernu Mnichov.

Odchovance Ajaxu je možné ale registrovat také na Ostrovech například v barvách Newcastlu či Manchesteru United. Takový střední záložník Frenkie de Jong se pak může pochlubit svým angažmá v La Lize v Barceloně.

V ideální sestavě ale nechybí ani tváře, které aktuálně oblékají dresy klubu z Amsterdamu. Je to například velezkušený brankář Stekelenburg, ale i talentovaní mladíci jako Timber či Bergwijn. Není ale pochyb o tom, že i v dalších letech tento nizozemský celek bude generovat zajímavé hráče.

XI složená z hrajících odchovanců Ajaxu:

Brankář: Maarten Stekelenburg (Ajax)
Levý obránce: Sven Botman (Newcastle)
Střední obránce: Matthijs de Ligt (Bayern)
Pravý obránce: Jurrien Timber (Ajax)
Střední záložník: Ryan Gravenberch (Bayern)
Střední záložník: Frenkie de Jong (Barcelona)
Ofenzivní záložník: Christian Eriksen (Man. United)
Levé křídlo: Steven Bergwijn (Ajax)
Pravé křídlo: Noussair Mazraoui (Bayern)
Útočník: Donyell Malen (Dortmund)
Útočník: Sheraldo Becker (Union Berlín)