Proč slavil Barák svou čtvrtou branku v Evropské konferenční lize tak divoce? Důvod byl prostý...

OBSAHUJE OHLASY

Záložník Antonín Barák ve čtvrtečním utkání proti Sivassporu potvrdil, že se mu v této sezoně Evropské konferenční ligy daří. Čtvrtou brankou v soutěži rozhodl jako střídající hráč v úvodním osmifinále o výhře 1:0. Český reprezentant měl z trefy velkou radost, a jak řekl po zápase, její oslavou se snažil spoluhráče strhnout k dalším brankám. V odvetě očekává podobný průběh zápasu.

Barák naskočil do hry v 58. minutě a o jedenáct minut později se prosadil. Po rohovém kopu se k němu odrazil míč a ranou ze vzduchu ho s pomocí teče jednoho z bránících hráčů dostal do branky. Příbramský odchovanec se následně rozběhl k postranní čáře a sklouzl se po trávníku.

"V prvním poločase nám chyběla trocha odhodlání a hladu před brankou, takže jsem měl velkou radost, když míč po mé střele skončil v síti. Slavil jsem divoce, protože jsem chtěl dotlačit tým k dalším gólům. Je škoda, že jsme dali jen jeden," řekl pro web UEFA osmadvacetiletý Barák, autor sedmi soutěžních branek v tomto ročníku.

Fiorentina měla v utkání střeleckou převahu. "První dvě šance jsme nevyřešili dobře. Od Baráka to byla prudká střela. To je pak velká šance, že míč skončí v brance, když do toho dáte takovou sílu," uvedl trenér Vincenzo Italiano.

"Fialky" vyhrály v Konferenční lize sedmé utkání za sebou. V předchozím vyřazovacím kole si poradily s Bragou. "Věděli jsme, že můžeme dosáhnout dalšího dobrého výsledku, s tím jsme na hřiště šli. Začali jsme dobře proti nebezpečnému týmu, který vyhrál svou skupinu. Vůbec jsme jim nedovolili, aby se rozjeli. Líbil se mi náš přístup. Jedinou vadou je, že jsme nepřidali víc branek," prohlásil Italiano.

Odveta na hřišti Sivassporu, který ve skupině dvakrát remizoval s pražskou Slavií 1:1, se odehraje příští čtvrtek. "V Turecku očekávám podobný zápas. Myslím si, že se budou opět snažit uzavřít prostor a vyrážet do protiútoků. Snad tentokrát s našimi šancemi naložíme lépe," mínil Barák.

Fernandes byl nejlepší hráč na hřišti, ukázal svou osobnost, zářil ten Hag. O co svého kapitána požádal?