Trpišovský o síle Plzně: Vyspělý tým se zkušenými hráči. Bude to o tom najít skulinky a získat převahu

Trpišovský o síle Plzně: Vyspělý tým se zkušenými hráči. Bude to o tom najít skulinky a získat převahu

Zápas jara pro obě strany. Možná právě tak by se dal definovat sobotní střet Slavie s Plzní, ve kterém si to tyto dva celky rozdají o čelo tabulky. Utkání odstartuje v 18:00 v atmosféře vyprodaného Edenu a oba celky mají co napravovat z předešlých kol.

Slavisté půjdou do šlágru 23. Kola FORTUNA:LIGY posílení výjimečnou bilancí z domácích utkání v této sezóně, kdy dokázali v Edenu dovést do vítězného konce všech jedenáct duelů. „Domácí bilance je skvělá, tým si doma věří, pomáhají mu fanoušci, ta energie žene tým dopředu. Chceme navázat na dobré domácí výkony,“ nechal se slyšet kouč domácích Jindřich Trpišovský.

„Všichni se vždycky těšíme na ty nejdůležitější zápasy, kdy je vyprodáno, kdy je plný stadion. Věříme, že předvedeme dobrý výkon, nadchneme fanoušky a půjdeme si za tím, co chceme,“ pokračoval v rozhovoru pro Slavia.cz. Pozor si budou muset dát na vyhlášené ofenzivní tváře, dlouholetou oporu Chorého, ale i zimní posilu Květa.

Slavia rozhodně nemá v plánu sobotního soupeře podcenit a všichni si uvědomují sílu a kvalitu Viktoriánů. „Plzeň je komplexní tým. Jsou hodně silní v soubojích, ve vzduchu i ve standardkách. Využívají typologii Chorého. Je to vyspělý tým se zkušenými hráči, jsou dlouho pohromadě. Bude to o tom najít skulinky, kdy bychom mohli mít převahu a eliminovat soupeře,“ dodal Trpišovský.