Ve Slavii ztrácí nervy, se 30 lidmi se však liga hrát vážně nedá, říká expert Vízek

Ve Slavii ztrácí nervy, se 30 lidmi se však liga hrát vážně nedá, říká expert Vízek
ROZHOVOR

Českou nejvyšší fotbalovou soutěž čeká sobota jak hrom. Nejdřív zápas Sparty na Baníku, pak souboj prvního s druhým. Tedy bitva Slavie s Plzní, střet týmů, kterým se teď příliš nedaří. Jak vidí rozpoložení sil expert Ladislav Vízek?

“Já osobně se na sobotu hrozně těším. Teď už jde do tuhého, čekají nás zápasy, kterého hodně napoví. Těžko říct, jak to dopadne, ale pojede se na krev. To vím zcela určitě,“ prohlásil Vízek pro eFotbal s tím, že pod tlakem je před šlágrem s Plzní hlavně Slavia.

“Zejména pak Trpišovský, jemuž kritici vyčítají, že sestavu loví jak králíky z klobouku. Já si myslím, že mají pravdu. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale na 30 lidí se liga hrát vážně nedá. A ví to i sám Trpišovský, který podle mě teď ustoupí a sestavu ustálí. Trefit ji musí už teď proti Plzni,“ podotkla fotbalová legenda.

Prý je vidět, že Slavia kvůli neúspěšným výsledkům už ztrácí pevnou půdu pod nohama. Znát to bylo z rozhovoru, který kouč Trpišovský poskytl reportérce Denise Doležalové bezprostředně po porážce v Českých Budějovicích. A o mnohém vypovídá i reakce šéfa klubu Jaroslav Tvrdíka, jemuž se hodně nelíbila kritika z úst ikony klubu Vladimíra Šmicera.

“Je vidět, že ve Slavii ztrácí nervy. A postihlo to i trenéra Trpišovského, těch neúspěšných výsledků už bylo zkrátka dost. Proto je pro něj i celou Slavii zápas s Plzní extrémně důležitý. Se Spartou hrají až později, navíc dobře vědí, že když prohrají, rázem mohou být až třetí v tabulce. Udělají všechno, aby se to nestalo,“ řekl jasně Vízek.

Ten věří, že v Edenu uvidíme hezký fotbal a vítězství Slavie. “Myslím si, že doma to zvládne. Už jen kvůli Tribuně Sever, která ji požene neskutečně dopředu. Snad to bude i podívaná pro fanoušky, protože Plzeň hraje prostě fotbal. Slavia samozřejmě taky a podle mě na Viktorku vlétne. Zatlačí ji, jak to ona umí. Když k tomu přidá i vnitřní pohodu, určitě se fanoušci mají na co těšit. Tedy pokud z toho nebude zas jedna velká křeč, což se bohužel může stát taky. Uvidíme zítra,“ dodal olympijský vítěz.

A jak podle něj dopadne Sparta na Baníku? “Ostrava je teď úplně v čudu, to na Spartě je vidět obrovská sebedůvěra a chuť. Její útočníci už zase dávají góly, hra mužstva šla neskutečně nahoru. Už jsem slyšel názor, že v tomhle rozpoložení jí může v lize porazit snad jen Slavia či Plzeň. Musím říct, že si to myslím taky. Psychika totiž ve fotbale dělá strašně moc a ta je teď jednoznačně na straně Sparty,“ uzavřel Vízek.