Brazilská gólmanská stopa v Liverpoolu může být chudší. Kolem krouží AC Milán a Atlético

Brazilská gólmanská stopa v Liverpoolu může být chudší. Kolem krouží AC Milán a Atlético

Nákup Alissona Beckera v roce 2018 z AS Řím byla trefou do černého. Jednou z mnoha, kterými se může německý stratég Jürgen Klopp na Anfield Road pochlubit. Třicetiletý brankář je jistotou mezi třemi tyčemi i v časech, kdy se Reds příliš výsledkově nedaří. V jeho stopách by mohl kráčet jeho krajan Marcelo Pitaluga, o kterého se nyní dle zpráv Mundo Deportivo zajímají vlivné značky z Itálie a Španělska.

Brazilská gólmanská stopa v Liverpoolu je hluboká a mohla by být i hlubší. Dvacetiletý talent Pitaluga překvapuje ve výběru do jednadvaceti let a mnozí mu věští zajímavou budoucnost. Produkt mládežnické akademie Fluminense se připojil ke klubu Merseyside v létě 2020 za zhruba dva miliony liber.

Od té doby absolvoval rodák z Niterói hostování v Macclesfieldu, kde se mu dařilo dobře, než musel sezónu předčasně ukončit vinou zranění.

Vazy v kotníku jsou však již v pořádku a od února sbírá herní praxi ve výběru Liverpoolu do jednadvaceti let. A svými výkony upoutal pozornost evropských gigantů.

Jeho cena by mohla v nadcházejících měsících růst, ale Liverpool se zatím na jeho trvalé uvolnění netváří. O to více, když Pitaluga může za rok vystřelit na olympijských hrách v Paříži v barvách Kanárků.

O jeho schopnosti se zajímá především Atlético Madrid, které si v něm umí představit dlouhodobého nástupce za Jana Oblaka, ale ve hře je také přesun na San Siro do kádru AC Milán.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.