Sparta vydrancovala ostravský Baník, Slavia otočila šlágr s Plzní, Boleslav rozdrtila Liberec

Třiadvacáté kolo české nejvyšší soutěže nabídlo v sobotu hned čtyři atraktivní podívané. Odpoledne zamířila pražská Sparta na horkou půdu ostravského Baníku a bez problémů jej vydrancovala 3:0. Stejného výsledku dosáhla také Olomouc v domácím prostředí proti Českým Budějovicím. Zlín uhrál na Letné remízu 2:2 s Hradcem Králové. Mladá Boleslav rozdrtila Liberec 4:0. Teplice v závěru přišly o vítězství a remizovaly s Brnem 1:1. Bohemians porazili Pardubice 2:0.

Baník Ostrava - Sparta Praha 0:3 (0:2)
Branky: 20. a 51. Čvančara, 17. Kuchta. Rozhodčí: Orel - Paták, Antoníček - Hocek (video). ŽK: Sanneh, Klíma, Bitri, Tijani - Čvančara, Sadílek, Minčev. Diváci: 13.099.
Ostrava: Laštůvka - Sanneh (65. Juroška), Bitri (65. Boula), Pojezný, Fleišman - Cadu, Klíma (83. P. Jaroň), Kaloč, Šín (65. Kuzmanovič), Plavšič - Almási (65. Tijani). Trenér: Hapal.
Sparta: Kovář - Vitík, Ladislav Krejčí II, Sörensen - Mejdr (46. Wiesner), Sadílek (72. Laci), Kairinen, Zelený - Čvančara (63. Minčev), Kuchta (72. Daněk), Haraslín (80. Jankto). Trenér: Priske.

Fotbalisté pražské Sparty ve 23. kole první ligy zvítězili v Ostravě 3:0 a posunuli se do čela neúplné tabulky. Tu vedou o bod před městským rivalem Slavií, která má k dobru večerní šlágr s mistrovskou Plzní. Dvě branky ve Vítkovicích vstřelil Tomáš Čvančara, jednou se trefil Jan Kuchta.

Letenští v nejvyšší soutěži vyhráli pošesté za sebou. Trápící se Baník naopak prohrál ve čtvrtém z posledních pěti kol a je na 12. místě. Ostravští v lize neporazili Spartu potřinácté za sebou.

Baník začal v dobových dresech z roku 1923 aktivně a v úvodní desetiminutovce zatlačil soupeře do defenzivy. Vyloženou šanci si však Ostravané nevytvořili.

Hostům v první půli prakticky jen stačilo čekat na chybu soupeře. Převahu domácích utnul v 17. minutě fatálním kiksem před vlastní šestnáctkou Kaloč, který si nechal sebrat míč, Čvančara ideálně předložil balon Kuchtovi, který snadno skóroval z malého vápna do prázdné branky. V ligové sezoně vstřelil devátý gól.

Takřka vzápětí byl pozdě v souboji na půlící čáře domácí stoper Bitri, Haraslín narýsoval přesnou kolmici mezi obránce do běhu pro Čvančaru a ten přehodil Laštůvku.

Baník ke konci poločasu a poté, co se otřepal ze dvou slepených branek, restartoval svou aktivitu. Šín po Klímově akci zpoza vápna těsně minul bránu a v závěru se hosté ocitli pod velkým tlakem Ostravy, která ale po několika závarech míč do letenské brány dotlačit nedokázala.

Rychle po přestávce přišel definitivní direkt Pražanů. Po Laštůvkově výkopu hostům stačily dva doteky s balonem, aby Kuchtovu přihrávku z malého vápna pohodlně uklidil do sítě Čvančara. Sparťanský útočník si v ligovém ročníku polepšil na 12 gólů.

Ostravská defenziva hořela, hlavně při brejcích Sparty nebyla s to zachytávat náběhy ofenzivních hráčů hostů. Laštůvka zmařil příležitosti Haraslína a Kuchty, po dalším sólu Čvančara napálil břevno.

V 68. minutě mohl ztrátu snížit Klíma, ale zblízka Kováře neprostřelil. Závěr zápasu už se spíše dohrával. Sparta kontrolovala náskok a domácí se do dalších možnosti nepropracovali. V nastavení však náhle mohl přidat čtvrtý gól Laci, jenže zblízka trefil břevno. Baník tak na jaře doma prohrál i třetí ligový zápas.

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 3:0 (0:0)
Branky: 59. a 63. Vodháněl, 69. Růsek. Rozhodčí: Radina - Mokrusch, Kotík - Adámková (video). ŽK: Sláma, Ventúra, Israel - Hora. ČK: 55. Čmelík (Č. Budejovice). Diváci: 1620.
Olomouc: Stoppen - Navrátil, Pokorný, Beneš (18. Greššák), Sláma (74. Zmrzlý) - Breite, Ventúra - Vodháněl (74. Přichystal), Pospíšil, Zorvan (46. Zifčák) - Růsek (84. Israel). Trenér: Jílek.
České Budějovice: Šípoš - Sladký, Broukal, Havel, Skovajsa (68. Matoušek) - Čavoš, Čermák (46. Hellebrand) - Adediran (78. Penner), Hora, Potočný (78. Škoda) - Zajíc (46. Čmelík). Trenér: Nikl.

Fotbalisté Olomouce ve 23. kole první ligy porazili doma České Budějovice 3:0. Hanáci na jaře po šesti remízách ukončili čekání na vítězství, navíc v nejvyšší soutěži neprohráli podeváté za sebou. Klíčový okamžik duelu přišel v 55. minutě, kdy dostal červenou kartu českobudějovický Lukáš Čmelík. V 59. a 63. minutě se v přesilovce dvakrát trefil Jan Vodháněl a v 69. minutě přidal pojistku Antonín Růsek.

Hanáci navázali na zářijovou výhru 3:0 z Českých Budějovic a dostali se na páté místo neúplné tabulky. Dynamo prohrálo po třech utkáních, venku nezvítězilo pošesté v řadě a zůstává na 13. příčce.

Olomouc se poprvé v ligové sezoně musela obejít bez reprezentačního útočníka Chytila, s devíti góly nejlepšího střelce týmu. Kvůli karetnímu trestu nemohl nastoupit ani na druhé straně kapitán a klíčový stoper Králik, jenž dosud nechyběl v sezoně dokonce ani minutu. V domácí základní sestavě se naopak objevil záložník Pospíšil. Čerstvá posila z polské ligy se vrátila na Hanou po devíti letech a hned si připsala 150. start v české nejvyšší soutěži.

Po opatrném úvodu postupně převzali iniciativu domácí, ačkoliv po čtvrthodině přišli o zraněného stopera Beneše, jehož nahradil Greššák. Českobudějovický brankář Šípoš, který v minulém kole vychytal lídra tabulky Slavii (1:0), si poradil s Ventúrovým přímým kopem a zlikvidoval i dvojitou šanci po Slámově ráně z úhlu. Slovenský gólman završil vydařený první poločas skvělým zákrokem proti pohotové Zorvanově ráně z hranice vápna.

Oba trenérské týmy sáhly po poločasové pauze ke změnám v ofenzivě, ani dvojité střídání ale útočné snažení Dynama neoživilo. Naopak jeden z nových mužů na hřišti Čmelík v 55. minutě při strkanici udeřil rukou do obličeje Vodháněla a sudí Radina ho vyloučil. Jihočeši obdrželi sedmou červenou kartu v sezoně, více jich má na kontě pouze Hradec Králové (8).

Olomoucký tlak v přesilovce okamžitě zesílil a brzy přinesl góly. Nejprve Vodháněl v 59. minutě prudkou ránou pod břevno na přední tyč překvapil Šípoše a vzápětí zužitkoval Růskův přesný pas před odkrytou bránu. Pětadvacetiletý záložník zaznamenal třetí a čtvrtou ligovou trefu v ročníku, všechny branky nastřílel v posledních čtyřech zápasech.

Po druhé brance se nad Androvým stadionem spustila sněhová vánice, dění na trávníku se ale na rozdíl od počasí nezměnilo. V 69. minutě napřáhl zpoza vápna ke střele Růsek a výstavní křižnou trefou přidal třetí gól v utkání i svůj třetí ligový zásah v sezoně.

Náskok mohl navýšit střídající Zmrzlý, který z malého vápna nikým nerušený nepochopitelně minul opuštěnou bránu. Olomouc i tak prodloužila sérii domácí neporazitelnosti na sedm ligových zápasů.

Trinity Zlín - FC Hradec Králové 2:2 (2:1)
Branky: 5. Čanturišvili, 45.+5 Kozák - 38. Matěj Koubek, 72. Vašulín. Rozhodčí: Berka - Kříž, Hádek - Petřík (video). ŽK: Kolář, Rakovan. ČK: 90. Kolář (všichni Zlín). Diváci: 2088.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Hlinka, Procházka - Kolář, Hrubý - Vukadinovič (85. Dramé), Slončík (53. Janetzký), Čanturišvili - Kozák (66. Balaj). Trenér: Vrba.
Hradec: Reichl - Klíma, Kodeš, Čech - Gabriel, Kučera (46. Rada), Smrž, Harazim (60. Vašulín) - Kubala (90.+4 Pudhorocký), Matěj Koubek, Ryneš. Trenér: Miroslav Koubek.

Fotbalisté Zlína ve 23. kole první ligy doma remizovali s Hradcem Králové 2:2. "Ševci" počtvrté za sebou nevyhráli, přesto se v neúplné tabulce posunuli na předposlední místo o skóre před Pardubice, které mají zápas k dobru. Východočeši protáhli venkovní sérii bez porážky na čtyři utkání a jsou na sedmí.

Zlín poslal do vedení v páté minutě Vachtang Čanturišvili, na jehož gól odpověděl ve 38. minutě Matěj Koubek, ale v nastavení první půle domácím vrátil náskok Libor Kozák. O druhé vyrovnání "Votroků" se postaral v 72. minutě střídající Daniel Vašulín. Domácí v závěru dohrávali bez vyloučeného Jakuba Koláře.

"Ševcům" ideálně vyšel nástup do utkání. V páté minutě založil na levé straně akci Hrubý, prošel do šestnáctky soupeře, kde našel Čanturišviliho, jehož tečovaná střela skončila za Reichlovými zády.

Hosty gól nepoložil, v dalším průběhu byli aktivnějším týmem, ale do koncovky se přes dobře organizovanou defenzivu Zlína nedostali. Ve 27. minutě se neúspěšně pokoušel o koncovku Harazim, jehož hlavičku zlikvidoval brankář Rakovan.

Při rostoucím tlaku zapomněli hosté na zadní vrátka, po pravé straně utekl Vukadinovič, naservíroval míč Slončíkovi, ale jeho gól sudí Berka po konzultaci s videorozhodčím neuznal.

Hradec se dočkal vyrovnání v 38. minutě. Gabriel vrátil centrovaný míč zpět před branku, kde jej přes Rakovana do sítě hlavičkoval Matěj Koubek. Přesto šli do kabin spokojenější domácí. V nastaveném čase po centru Vukadinoviče prokázal svůj důraz Kozák a protlačil míč s pomoci tyče za Reichla.

Po přestávce nápor hostů zesílil, k čemuž přispěla i herní pasivita Zlína, jehož hráči neudrželi míč na svých kopačkách a spoléhali jen na důsledné bránění.

To polevilo v 72. minutě, kdy na centr Gabriela vyskočil nedůsledně bráněný Vašulín a hlavou nedal Rakovanovi šanci. Královéhradecký útočník oslavil návrat po vleklém zranění čtvrtým ligovým gólem v sezoně.

V závěru se domácí přece jen více dostali do ofenzivy, kterou zabrzdil Kolář svým vyloučením po druhé žluté kartě. V 90. minutě zazdil tutovku Matěj Koubek, který mohl strhnout výhru na stranu Hradce. Ten v lize popáté za sebou se Zlínem neprohrál.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)
Branky: 50. Olayinka, 76. Lingr - 16. Chorý. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek - Machálek (video). ŽK: Schranz, M. Jurásek, Holeš - Kalvach, Mosquera. Diváci: 18.678.
Slavia: Kolář - Douděra (62. M. Jurásek), Ogbu, Holeš, D. Jurásek - Hromada (46. Van Buren) - Schranz (70. Masopust), Ševčík, Oscar (85. Kačaraba), Olayinka - Tecl (46. Lingr). Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Staněk - Holík, Hejda, Jemelka, Havel (85. Sýkora) - Bucha, Kalvach - Kopic (85. Durosinmi), Květ (61. Vydra), Mosquera (83. Jirka) - Chorý (60. Kliment). Trenér: Bílek.

Fotbalisté Slavie ve šlágru 23. ligového kola v přímém souboji o první místo v tabulce porazili doma po obratu Plzeň 2:1. Západočeský obhájce titulu vedl v Edenu od 16. minuty po brance Tomáše Chorého, ale Pražané po změně stran z velké převahy otočili stav. V 50. minutě srovnal Peter Olayinka a v 76. minutě rozhodl střídající Ondřej Lingr při svém 150. startu v nejvyšší soutěži.

Slavia oplatila Plzni podzimní porážku 0:3, částečně odčinila prohru v Českých Budějovicích z minulého kola a vede tabulku o dva body před Spartou. Viktoria se propadla na třetí příčku se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí pozici.

Slavia vyhrála i 12. domácí zápas v ligové sezoně a v Edenu s Plzní bodovala podvanácté za sebou. Západočeši nepotvrdili pozici nejlepšího venkovního týmu soutěže a potřetí z posledních čtyř kol ztratili body.

Oba týmy nasadily uzdravené záložníky. Plzeňský trenér Bílek postavil po zranění klíčového středopolaře Kalvacha, do slávistické sestavy se zase vrátil bývalý hráč Viktorie Hromada. Na pozici stopera se zatáhl kapitán Pražanů Holeš a na hrotu útoku dostal přednost explzeňský Tecl.

Po velmi opatrném úvodu, který pozdržel úklid hrací plochy po pyrotechnice z domácího "kotle", z první velké šance udeřili Západočeši. Přízemní centr bývalého slávistického záložníka Buchy, jenž dnes oslavil 25. narozeniny, propadl z pravé strany přes Květa až k volnému Chorému a ten zblízka na konci 16. minuty prostřelil gólmana Koláře. Plzeňský útočník si připsal 11. branku v ligové sezoně.

Pražané za nepříznivého stavu výrazně přidali, chvílemi házenkářsky obléhali soupeřovo vápno, ale do velkých šancí se zpočátku nedostávali. V 25. minutě Tecl po Holešově centru na dlouhou nohu zamířil mimo a už v nastavení první půle podržel hosty po rohovém kopu a Olayinkově hlavičce gólman Staněk.

Trenér Pražanů Trpišovský po pauze dvakrát vystřídal a poslal na trávník Van Burena s Lingrem místo Tecla a Hromady. Domácí pokračovali v tlaku a na konci 50. minuty srovnali. Po Ševčíkově rohu na přední tyči hostující obrana jen přizvedla míč za sebe a Olayinka hlavičkou zblízka srovnal. Nigerijský křídelník skóroval podeváté v ligovém ročníku a ve druhém domácím utkání po sobě.

Chvíli nato mohl otočit stav Ševčík, jeho povedený pokus ale vytáhl Staněk. V 63. minutě pak střídající Matěj Jurásek vystřelil jen do boční sítě. V 76. minutě už slávisté soupeře za pasivní hru potrestali. Po akci Matěje Juráska prošel míč až ke střídajícímu Lingrovi a ten jej napálil do sítě. Domácí ofenzivní univerzál potvrdil, že se mu proti Plzni daří a jubilejní 150. ligový start oslavil devátým gólem v ročníku nejvyšší soutěže.

Lingr pak mohl přidat pojistku, ale v záklonu přestřelil. Na opačné straně v 83. minutě utekl střídající Jirka a před Havlem na poslední chvíli odvrátil na roh Matěj Jurásek. Domácí střídající hráč pak nedotáhl samostatný únik, ale slávisty už to mrzet nemuselo.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 4:0 (3:0)
Branky: 4. a 19. Jawo, 7. Ladra, 66. Fulnek. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Pečenka - Berka (video). ŽK: Kubista - Ndefe. Diváci: 1291.
M. Boleslav: Šeda - Kubista, Karafiát, Suchý - Ekpai (69. Tomič), Dancák, Matějovský (83. Donát), Fulnek - Kušej (83. Skalák), Ladra - Jawo (74. Škoda). Trenér: Hoftych.
Liberec: Vliegen - Plechatý, Prebsl (45. Varfolomejev), Purzitidis - Ndefe, Doumbia (68. Mészáros), Valenta (80. Polyák), Preisler - Ghali (46. Kozák), Tupta - Rondič (46. Olatunji). Trenér: Kopecký.

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 23. kole první ligy v souboji sousedů ze středu tabulky rozdrtili Liberec 4:0. Středočeský tým rozhodl už v úvodních 19 minutách, během nichž se dvakrát trefil Lamin Jawo a jednou Tomáš Ladra. Po změně stran se prosadil Jakub Fulnek. Mladoboleslavští vyhráli i druhý vzájemný duel v sezoně nejvyšší soutěže a na osmém místě tabulky se vzdálili jedenáctému Slovanu na čtyři body.

Liberečtí, jimž na lavičce kvůli trestu za čtyři žluté karty scházel trenér Luboš Kozel, v nejvyšší soutěži potřetí za sebou prohráli a z posledních pěti kol získali jediný bod. Boleslav zvítězila po dvou zápasech a doma naplno bodovala poprvé po třech ligových duelech. Kouči Středočechů Pavlu Hoftychovi nadmíru vyšel souboj proti bývalému klubu.

Oba týmy tradičně nastoupily v rozestavení s třemi stopery. Při zranění Šimka se do středu mladoboleslavské obrany podle očekávání stáhl ze zálohy Kubista, v liberecké sestavě scházeli potrestaní Červ s Frýdkem a šanci dostal Ghali.

Domácí začali aktivně a už ve čtvrté minutě otevřeli skóre. Po Matějovského centru z rohu vyhrál hlavičkový souboj Kubista a Jawo pohotově obloukem na dlouhou nohu otevřel skóre. Gambijský útočník navázal na gól z minulého kola na Slovácku.

V úvodu jako by na trávníku bylo jediné mužstvo, v šesté minutě Kušejův únik vychytal Vliegen. Liberečtí vůbec nestíhali a po sedmi minutách inkasovali podruhé. Faul hostů před vápnem potrestal z přímého kopu přesnou střelou k tyči Ladra a zaznamenal šestou branku v ligové sezoně.

Ve 13. minutě měl první velkou šanci Slovan, Ghaliho pohotový volej ale reflexivně vytáhl gólman Šeda, jenž se vrátil mezi tyče po jednozápasové pauze. O šest minut později přidali domácí po dalším rohu třetí branku. Na Matějovského centr si naběhl Jawo a poprvé v české lize skóroval dvakrát v jednom utkání.

Liberečtí, které při Kozlově absenci vedl asistent Kopecký, přešli k rozestavení na čtyři obránce a před pauzou se zvedli. Rondič ale hlavičkoval vedle. Ještě před přestávkou přišli Severočeši o zraněného stopera Prebsla. Mladoboleslavští naposledy v lize odehráli lepší první půli v květnu 2019, kdy vedli o pauze v Teplicích 6:0.

Liberečtí po přestávce dvakrát vystřídali a na trávník se dostali útočníci Kozák s Olatunjim. Na zdramatizování zápasu ale hosté neměli. Naopak v 56. minutě byl blízko hattricku Jawo, kterému v poslední chvíli zblokoval zakončení obránce.

V 64. minutě Fulnek přízemní střelou nepřekonal Vliegena, ale za další dvě minuty už mohl slavit poté, co se prosadil z hranice vápna povedenou technickou ranou k zadní tyči. V ligovém ročníku skóroval podruhé.

Snížit mohl střídající Mészáros, Šedu však nepřekonal, Olatunjiho trefa z 87. minuty neplatila kvůli ofsajdu. Liberec prohrál pošesté z posledních sedmi venkovních ligových duelů a v nejvyšší soutěži utrpěl nejhorší porážku od předloňského července, kdy doma podlehl Spartě 0:5. Naopak Boleslav dosáhla na nejvyšší ligové vítězství od září 2019 a triumfu 6:0 nad Příbramí.

FK Teplice - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
Branky: 53. Pleštil - 90.+6 Řezníček z pen. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Matoušek - Orel (video). ŽK: Sy, Grigar - Hlavica. Diváci: 2561.
Teplice: Grigar - Urbanec, Chaloupek, Mičevič, Hybš - Jukl, Mareček - Pleštil (75. Sy), Kučera (89. Trubač), Radosta - Vachoušek (90.+3 Žák). Trenér: Frťala.
Brno: Berkovec - Hrabina, Hlavica, Tijani, Granečný - Texl, Blecha (67. Rogožan) - Falta, Ševčík (67. Pachlopník), Alli - Řezníček. Trenér: Dostálek.

V teplické základní sestavě chyběli nejlepší střelci týmů Žák s vykartovaným Gningem. Domácí nebyli v první půli směrem dopředu vůbec nebezpeční. Brňané naopak hrozili především po levé straně zásluhou Alliho, Ševčík ale první slibnou nabídku nigerijského záložníka poslal mimo tři tyče.

V 18. minutě se připomněl bývalý hráč Teplic Řezníček, jehož vychytal v souboji kapitánů dobře postavený Grigar. Teplický brankář vzápětí vyrazil i Granečného volej včetně Řezníčkovy dorážky.

První vzájemné utkání v sezoně i listopadový duel v osmifinále domácího poháru skončily po 90 minutách 2:2. Dnes se ale na Stínadlech na rozdíl od obou předchozích zápasů čekalo na gól až do 53. minuty. Pleštil přetlačil v souboji Granečného a sám před Berkovcem chytře přehodil padajícího gólmana. Třiadvacetiletý záložník se prosadil poprvé od zimního příchodu na hostování z Jablonce a v lize skóroval takřka po dvou letech.

"Skláře" vstřelená branka povzbudila a Kučera mohl hlavou přidat další zásah, z dobré pozice ale hlavou minul. V ještě větší šanci selhal na druhé straně Texl, jenž po rohovém kopu z malého vápně trestuhodně přestřelil.

Ve zbytku zápasu se Brňané snažili o vyrovnávací branku. Teplice soupeře do vážnější šance nepustily, až minutu po konci tříminutového nastavení stáhl Chaloupek ve vápně Pachlopníka a sudí Szikszay po dlouhé konzultaci s videorozhodčím nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Řezníček, který se trefil ve čtvrtém kole za sebou.

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 2:0 (1:0)
Branky: 37. Hála, 61. Prekop. Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Hurych - Petřík (video). ŽK: Vondra, Prekop, Köstl - Krobot. Diváci: 4579.
Bohemians: Jedlička - Kadlec, Vondra, Hůlka - Köstl, Jindřišek, Beran (90.+2 Novák), Dostál - Prekop (79. Mužík), Hála (83. Nový) - Drchal (83. Necid). Trenér: Veselý.
Pardubice: Nita - Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký - Vacek (64. Darmovzal) - Kostka (46. Sychra), Janošek, Hlavatý (84. Šimek), Pikul (46. Helešic) - Černý (64. Krobot). Trenér: Kováč.

Východočeši jezdili na stadion Klokanů dva a půl roku jako domácí tým, v neděli se zde však poprvé od svého postupu do nejvyšší soutěže prezentovali ryze jako hosté. Do Prahy s sebou svěřenci Radoslava Kováče, jenž se po distancu v utkání s Baníkem mohl vrátit na lavičku, vezli solidní formu. Vyjma prvního jarního utkání se Slavií bodovali ve všech zbylých zápasech a výrazně vylepšili své postavení v boji o záchranu. Starosti Bohemians byly daleko příjemnější, přesto Pražané ztratili body v posledních třech z pěti duelů.

Už ve druhé minutě se do obrovské šance propracovaly Pardubice. Bartosz Pikul přízemním pokusem nezvládl překonat Martina Jedličku. Od něj se však míč odrazil přímo proti Dominiku Janoškovi, jenž těsně minul horní roh brány. Útočně laděný duel pokračoval ve stejném módu i nadále, velké příležitosti ale nepřicházely. Svůj podíl na tom mělo i deštivé počasí. Po půlhodině hry ovšem začali Bohemians utahovat smyčku kolem pardubické brány, což přineslo kýžené ovoce ve 37. minutě. Daniel Köstl skvěle nabízel míče svým spoluhráčům, až se jednoho z nich zmocnil Michal Beran. Ten jej předložil Hálovi, jenž milimetrovou střelou k tyči otevřel skóre duelu.

Po návratu ze šaten měl po skvělé práci Berana blízko k navýšení skóre Erik Prekop, jehož ránu pod břevno skvěle lapil Florin Nita. V 58. minutě mohl na druhé straně snížit Vojtěch Sychra, pokus hlavou ale mezi tři tyče nevměstnal. Po hodině hry to tak byli Klokani, kteří rozvlnili soupeřovu síť. Po centru z pravé strany se úspěšnou hlavičkou prosadil Prekop, jemuž nechala obrana Východočechů příliš mnoho prostoru v zakončení. Pardubicím se krátil čas, což přineslo jejich zvýšenou útočnou aktivitu. V 78. minutě měl na kopačce snížení Ladislav Krobot, který tečoval prudký centr špičkou kopačky pouze do rukavic Jedličky. Šance 21letého útočníka byla tou poslední, na níž se hosté zmohli a Pražané v klidu ustrážili svůj náskok až do závěrečného hvizdu.

Klokani tak na Pardubice i podruhé v letošní sezoně vyzráli a berou tři body. V příštím kole nastoupí 19. března na hřišti Plzně, Východočeši vyzvou doma Zlín.