Kováč: Sílu Bohemky respektujeme, ale z každého zápasu potřebujeme urvat nějaké body

Kováč: Sílu Bohemky respektujeme, ale z každého zápasu potřebujeme urvat nějaké body

Na jaře patří Pardubice mezi nejpilnější sběratelé ligových bodíků do tabulky, ale jásat zatím stále nemohou, neboť manko, které si vytvořily na podzim, je zatím stále předurčuje k boji o záchranu. V neděli zamíří svěřenci kouče Radoslava Kováče do Ďolíčku, který byl před otevřením jejich nového stadionu také domácí půdou.

Pražské prostředí ve Vršovicích moc dobře znají, ale také si uvědomují letošní sílu Klokanů. Bohemka je aktuálně na pátém místě a chtěla by se do konce základní části udržet v elitní šestce. Východočeši zatím figurují na patnáctém místě a každý bod pro ně může mít cenu zlata.

„Pardubice jsou v laufu. Budeme doma, kde nám to úplně nejde, navíc máme katastrofální hřiště. Po 22 kolech máme 32 bodů, což je hodně dobré. Výhrou bychom si zase upevnili postavení v první šestce,“ zaznělo na předzápasové tiskové konferenci z úst kouče Bohemians Jaroslava Veselého.

„Bude to bojovný zápas, Bohemka je silný soupeř. Viděl jsem, jak hráli v Liberci, kde odehráli velmi dobré utkání. Počkali si na své příležitosti a nakonec zaslouženě zvítězili. V podzimní části jsme s nimi prohráli 0:1, tentokrát se pokusíme zvítězit. Respektujeme jejich sílu, ale my z každého zápasu potřebujeme nějaké body urvat. S tímto nastavením jedeme do Ďolíčku. Věřím, že nám naše aktuální série přidává na sebevědomí, to je nejdůležitější faktor. Přesvědčili jsme se, že můžeme hrát s každým,“ přidal svůj úhel pohledu trenér Pardubic Radoslav Kováč.  

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.