Klenot Arsenalu vzbuzuje pozornost. Překvapený nejsem. Vím, na co mám, říká

Klenot Arsenalu vzbuzuje pozornost. Překvapený nejsem. Vím, na co mám, říká

Když se řekne kometa této sezony, do užšího výběru se rozhodně musí zařadit mladý útočník Arsenalu, který ale hostuje ve francouzské Remeši. Folarin Balogun střílí spoustu branek, dle něj to ale žádné překvapení není.

V Remeši se kromě úžasného příběhu trenéra Willa Stilla, jenž se do velkého fotbalu dostal díky populární fotbalové hře Football Manager, píše i první kapitola v knize útočníka Baloguna.

Když v létě do Remeše přicházel na hostování z Arsenalu, asi ani nedoufal, že se mu bude dařit tak moc. Jednadvacetiletý útočník ale doslova září.

V Ligue 1 má v 25 odehraných zápasech na kontě hned 15 branek, což ho řadí mezi elitu francouzské ligy. Zářezy zapsal například na hřišti Paříže i Marseille.

I proto vzbuzuje velkou pozornost, vždyť francouzská televize Canal+ už ho zařadila mezi nejlepší útočníky ligy hned za Kylianem Mbappém.

„Je to pro mě výjimečná sezona. Ale překvapený nejsem, dost si věřím,“ řekl Balogun sebevědomě. „To, jak se mi daří, asi docením až později. Vím, jak dobře dokáži hrát, a rád o tom přesvědčuji všechny kolem.“

Z Baloguna srší pořádné sebevědomí, to je ale v dnešním fotbale také velmi důležitá vlastnost.

„Čísla, která produkuji, možná někoho překvapují, ale mě ne,“ dodal. „Vždycky jsem byl střelec. Chci ukázat světu, jak dobrý dokážu být.“ 

Jeho góly potřebuje nejen Remeš, ale také on sám. Očekává se totiž, že se v létě vrátí do Arsenalu, kde bude muset zaujmout v přípravě. Gunners se prý na trhu zajímají o útočníka, v kádru pak zůstává Gabriel Jesus či Eddie Nketiah.