Rozjeté sparťanské duo ničí jednoho soupeře za druhým. Cítím se s ním dobře, pochvaluje si Čvančara spolupráci s Kuchtou

Rozjeté sparťanské duo ničí jednoho soupeře za druhým. Cítím se s ním dobře, pochvaluje si Čvančara spolupráci s Kuchtou

Sparta sice na úvod jara jen remizovala s Olomoucí, pak se ale rozjela a nasbírala v lize a poháru už sedm výher za sebou. Lví podíl na tom má útočné duo Tomáš Čvančara a Jan Kuchta, které se po rozpačitém podzimu rozjelo a svými góly ničí jednoho soupeře za druhým. Naposledy do v sobotu odnesl Baník Ostrava, který doma se Spartou prohrál 0:3.

Proti Bohemians dva góly, proti Jablonci jeden gól, proti Zlínu dva góly, proti Liberci v poháru dva góly, proti Teplicím tři góly a včera proti Baníku tři góly. Sparťanské útočné duo ve složení Tomáš Čvančara a Jan Kuchta se na jaře rozjíždí a demoluje jednoho soupeře za druhým.

Naposledy to odnesl v sobotu tápající Baník, který i kvůli vlastním chybám padl s letenským klubem doma 0:3. Kuchta soupeře načal, Čvančara ho pak dorazil dalšími dvěma trefami. A litoval, že nepřidal i třetí.

„Jsem zklamaný, že jsem nedal tři góly, protože šance na to byla. Šli jsme tam dva na jednoho a já jsem to špatně vyhodnotil. Měl jsem to potáhnout sám a jít do zakončení, ale jak jsem na něj čekal, tak jsem do toho pak musel třísknout,“ popisoval dvaadvacetiletý kanonýr akci ze druhého poločasu, na jejímž konci trefil břevno.

I tak ale můžou být Kuchta s Čvančarou spokojení. Spolupráce, který na podzim celkem drhla, teď šlape jako hodinky a především díky dvěma útočníkům a Lukáši Haraslínovi vyhrála Sparta už posedmé v řadě.

„Je to čím dál tím lepší, zase mi přihrál na gól, já mu taky mohl přihrát na gól. Cítím se s ním nahoře dobře a on to myslím cítí stejně,“ usmíval se Čvančara po vítězství v Ostravě.

Pražané zažívají nebývale úspěšné období. V poháru postoupili do semifinále a v lize se dokonce po delší době podívali do čela tabulky, i když jen na pár hodin. Na první Slavii ale ztrácejí jen bod a vzájemný zápas odehrají doma…

„Cítím, že šance na titul je obrovská, a snažím se góly pomoc,“ doplňuje Čvančara.