Teď se budeme potřebovat trochu zklidnit a spíš do hráčů znovu nalít sebevědomí, avizuje Hapal

Teď se budeme potřebovat trochu zklidnit a spíš do hráčů znovu nalít sebevědomí, avizuje Hapal

Pavel Hapal to v současnosti nemá na ostravské půdě vůbec jednoduché, za což mohou výsledky, herní projev i nelichotivé postavení v prvoligové tabulce.

Po jasné domácí prohře se Spartou však mluvil dost alibisticky. "Myslím si, že na našem výkonu se dá stavět do budoucna. Ale bez těch chyb," vyprávěl na webu gol.cz nástupce Pavla Vrby.

Vysvětlil mu však někdo, že profesionální sport je právě o chybách, ke kterým obvykle ten horší celek donutí lepší tým? Kdyby tomu tak nebylo, nikdo chyby nedělá a drtivá většina duelů by končila bezgólovými remízami.

S takovou aby se snad Plavšič, Laštůvka, Almási a spol. pomalu připravovali na boje ve skupině o udržení. "Každá porážka je pro nás nepříjemná, navíc jsme se dostali do boje o záchranu. Tlak doléhá na všechny z nás," přiznal bývalý stratég slovenské reprezentace i tamní jednadvacítky.

S mužstvem je nyní třeba pracovat také psychicky. "Poslední měsíc jsme kritizovaní zvenku, o naší situaci se bavíme, řešíme ji, analyzujeme veškeré chyby. Řekl bych, že se teď budeme potřebovat trochu zklidnit a spíš do hráčů znovu nalít sebevědomí. Aby věřili ve své síly a v to, že si dokážeme brankové situace vypracovat. Až na některé zápasy dokážeme branky střílet, ale hrozně hloupě inkasujeme," postěžoval si Hapal.

Ve 24. kole zajíždí slezská značka na jihočeský Střelecký ostrv, kde sídlí třinácté Dynamo, které má stejný bodový zisk jako ona. "Je to další zápas o body, s Budějovicemi jich máme stejně. Bude to pro nás důležitý a prestižní zápas, ale to platí i pro každé další utkání, které bude následovat," zakončil.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.