Pope, Karius či Leno. Dúbravka s Rodákem čelí v Anglii obří konkurenci a na repre sraz přijíždí bez vytížení

Pope, Karius či Leno. Dúbravka s Rodákem čelí v Anglii obří konkurenci a na repre sraz přijíždí bez vytížení

Trenér slovenského národního mužstva Francesco Calzona naznačil, že i když Martin Dúbravka ve svém klubu nechytá, o status reprezentační jedničky by přijít neměl a měl by tak na startu nové kvalifikace čelit jak Lucembursku, tak Bosně a Hercegovině.

Zatímco na podzim byl exsparťan s minulostí ve Slovanu Liberec dvojkou v Manchesteru United, na jaře kryje záda ve svém Newcastlu Nicholasi Popemu a to ještě figuruje na soupisce "Strak" Loris Karius. Za nepřekonatelný problém to však nepovažuje...

"Myslím si, že už jsem dostatečně zkušený a dokážu se připravit. V klubu jsem v každodenním vytížení, abych byl stoprocentně nachystaný, když přijde šance. Moje vytížení je na trenérovi, ale věřím, že dostanu příležitost. Už i během minulých srazů, kdy jsem bohužel přijížděl jako klubová dvojka, jsem dokázal, že se umím na zápas v národních barvách dobře připravit," vzkázal webem sport.aktuality.sk citovaný čtyřiatřicetiletý strážce svatyně, jehož klub je v tabulce na páté pozici a za sebou má Liverpool i Chelsea.

Ve Fulhamu nyní nechytá ani šestadvacetiletá reprezentační dvojka Marek Rodák, před kterým je v hierarchii známý Němec Bernd Leno. Opravdu by to nemohl být před startem kvalifikace o účast na dalším Euru problém?

"Nemyslím si. Kvalitní tréninkový proces, během kterého čelíme TOP hráčům, nám dává určitou výhodu. V zápase je to samozřejmě odlišné, ale oba už máme něco za sebou a víme, co můžeme očekávat. Těším se na to, že se opět s Markem setkáme, stejně jako s dalšími. Uznávám, že bychom oba mohli být i v lepší klubové pozici, ale opravdu věřím, že to nebude z pohledu reprezentace žádný problém," ubezpečil slovenské fanoušky Dúbravka. jenž po svém návratu do St. James Parku absolvoval jen dva duely. Jeden v Premier League a druhý v FA Cupu.

Hradec-Sparta, Liberec-Slavia, Plzeň-Bohemians, Real-Liverpool, Chelsea-Everton, Arsenal-Sporting, Barca-Real!