Individuální broušení brankářů do ligové úrovně se u nás moc neděje, říká Pařízek a změnit to chce na Střelnici

Individuální broušení brankářů do ligové úrovně se u nás moc neděje, říká Pařízek a změnit to chce na Střelnici

Jablonec se pochlubil novým šéftrenérem brankářů akademie, jímž se stal brzy jednapadesátiletý Oldřich Pařízek, který ve své hráčské kariéře prošel nejen děním na Střelnici, ale také Viktorií Žižkov, Duklou, Příbramí a Anverpami.

Výchova mladých kluků je teď jeho posláním. Jak se ale vše zrodilo? "Zřejmě na základě mých zkušeností za ty roky mě oslovil Adam Pelta. Chceme tomu dát nějakou koncepci, trénování brankářů od těch nejmenších až po ty nejstarší. Sám se přiznávám, že tady začínám u těch nejmenších a postupně se dostávám k těm starším a starším," ozřejmil v interview pro web fjablonec.cz rodák z Mladé Boleslavi., který byl po svém konci v Mladé Boleslavi bez práce tři čtvrtě roku.

Jaká je jeho vize? "Gólmani mají dvakrát týdně individuální brankářské tréninky. A tam kde vidíme největší potenciál, tak jsme teď nově přidali další sólo trénink. Na každém z kluků teď je, aby se do toho dokázal dostat," přiblížil autor nedávné knihy "Chytej", kterou pravděpodobně kvůli vyprodání čeká dotisk.

Česká branže nikdy neměla nouzi o kvalitní gólmany. Jak ale podle něj vypadají současné brankářské naděje? "Dle mého názoru jich máme hodně stejných. Úroveň je slušná, jen nevyčuhují. Chybí u nich takové to vybroušení, takový ten individuální přístup, než jen ten klasický gólmanský trénink. Za mých mladých let tolik trenéři brankařů nebyli. Dneska už jsou a dětem se věnují, což je jen dobře. Ale když se brankáři dostanou do nějakých osmdesáti procent svého maxima a je tam vidět nějaký předpoklad, že by to mohlo být do budoucna zajímavé, pak je potřeba se o to více tomu brankáři věnovat maximálně. V tu chvíli to chce ten potencionální talent co nejvíce rozvíjet, věnovat se mu individuálně a zkusit ho vybrousit do ligové úrovně. To se ale zatím u nás moc neděje," varoval odborník, jenž už v minulosti trenérsky vypomáhal také na Žižkově, v Bohemians i na Slavii, kde byl pět let.

Bílek poslal svůj tým na popravu, pohřbil šance na vítězství. Ve hře Baníku nevidím žádný systém, říká expert Pulpit