Jedličku mrzí situace Příbrami: Věřím, že časem se tyhle pořádky změní, první liga by jim mohla pomoci i finančně

Jedličku mrzí situace Příbrami: Věřím, že časem se tyhle pořádky změní, první liga by jim mohla pomoci i finančně

Pro pětadvacetiletého gólmana Martina Jedličku není nynější štace ve vršovickém Ďolíčku prvním pražským angažmá. Byť je odchovancem Příbrami, v žákovských kategoriích prošel také Slavií a Spartou.

Jak vůbec došlo k tomu, že již v mládeži projde oběma tradičními rivaly? "Za to může spíš táta, který mě do Slavie a Sparty natlačil. Byl jsem ještě malinkej, takže rozhodování nebylo na mně. Dopadlo to zkrátka takhle. Poté jsem se vrátil zpátky do Příbrami, za což jsem byl rád. Osobně se beru jako odchovanec Příbrami a jsem tam doma," upozornil v interview pro web bohemians.cz kmenový brankář Viktorie Plzeň, jenž si udělal jméno během svých dní v Dunajské Stredě, se kterou nakoukl i do evropských pohárů.

U řeky Litavky si současná jednička Bohemians Praha 1905 před lety zahrála také juniorskou Ligu mistrů. "V té době šlo pořád o dorostenecký fotbal, což je pořád velký rozdíl oproti tomu dospělému. Určitě to byla dobrá zkušenost, protože v daném věku šlo o nejvyšší možnou soutěž, kterou na klubové úrovni můžete hrát. Zpětně jsem za to šťastný, že se nám to s Příbramí, která je malým klubem, povedlo. Dostali jsme se docela daleko. Co si tak vzpomínám, držíme snad i nějaký historický rekord z toho pohledu, kdo se dostal nejdále. Na zápas přišlo dost lidí, možná jsme i vyprodali stadion, což bylo rozhodně skvělé. S dospělým fotbalem to ale srovnávat nelze," informoval strážce svatyně, jehož "klokani" jsou aktuálně ve FORTUNA:LIZE na velmi lichotivé čtvrté pozici.

Konkurent Valeše se Soukupem pozorně sleduje klub svého mládí i v současnosti a moc by mu přál, aby se z něj stala opět prvoligová značka. Kádr trenéra Dušana Uhrina mladšího k tomu má nakročeno dobře, neboť stále vévodí F:NL a pakliže by onen stav setrval, mohl by udělat krok výše přímo i bez baráže.

"Minulý rok jsem koukal i na devatenáctku, letos už moc ne. Ohledně A-týmu jsem v obraze. Jsem si vědom situace, která tam panuje a mrzí mě. Fandím jim, mám ten klub v srdci a jsem jejich odchovancem. Věřím, že časem se tyhle pořádky změní a vrátí se to do dřívější podoby. První liga by jim mohla pomoci i po finanční stránce," zakončil svěřenec kouče Jaroslava Veselého, který sehrál v jeho zimním příchodu k Botiči významnou roli.

Čeští trenéři na soudobé slovenské prvoligové scéně? Všichni dokázali svá mužstva dovést do TOP 6