Svozil zatím nehraje, přesto je pro Hapala důležitý. V čem pomáhá Baníku i mimo hrací plochu?

Svozil zatím nehraje, přesto je pro Hapala důležitý. V čem pomáhá Baníku i mimo hrací plochu?

Ostravský Baník v posledním ligovém kole nedokázal před vlastními fanoušky vzdorovat pražské Spartě, nyní zavítá na půdu Českých Budějovic. Kouč Pavel Hapal stále nemůže počítat s jedním z klíčových hráčů v defenzivě, ačkoliv bylo ohlášeno, že devětadvacetiletý stoper Jaroslav Svozil už je po vážném zranění kolene zdráv.

Aktuálně byste v kádru Baníku hledali jen stěží zkušenějšího hráče, který je lídrem nejen na hřišti, ale i v kabině. Jeho nasazení je však s ohledem na délku absence problematické, proto má být Svozil nejprve otestování v nedělním utkání rezervního týmu ve Velkém Meziříčí. I tak chce mít Hapal hráče sebou i v Českých Budějovicích, ačkoliv nepočítá, že by jej ve hře využil.

„Jarda patří mezi nejzkušenější hráče kádru, pro mužstvo žije a má svůj velký význam v kabině. Umí mužstvo pomoci nabudit, má na mladší spoluhráče vliv, patří mezi lídry. Proto s námi pojede i do Českých Budějovic, aby mohl být s týmem i na lavičce v co nejtěsnějším kontaktu, má to svůj význam,“ nechal se slyšet Hapal pro klubové stránky Baníku.

Svozil má za sebou dlouhou pauzu. V dubnu minulého roku si přetrhnul vaz v koleni a následovala náročná léčba a rekonvalescence. V posledním ligovém kole se Spartou se již objevil mezi náhradníky, což mělo pro trenéra i pro hráče velký význam.

 „Návrat po takovém zranění je vždycky složitý. Něco jiného je jeho stav na tréninku a něco jiného je zápas. Musíme nejdříve otestovat, jestli je koleno a vše kolem něj úplně v pořádku. Takový test je důležitý i pro něj samotného, aby sám sebe ujistil, že ani v hlavě už to zranění žádné stopy nezanechalo a že se v každé situaci plně koncentruje na to, co se děje na hřišti, a ne na to, jestli to koleno vydrží. Proto Jarda půjde do nedělního utkání B-týmu. Pokud bude vše v pořádku, budeme vědět, že s ním můžeme počítat pro další zápasy A-týmu,“ dodal trenér ostravského klubu.

Co spojuje Grigara, Nitu a Hanuše? Brankáři Teplic, Pardubic a Jablonce jsou krok od dosažení milníků...