Patrick Vieira končí na lavičce Crystal Palace. Klub se ho rozhodl propustit po téměř tříměsíční šňůře bez výhry

Patrick Vieira končí na lavičce Crystal Palace. Klub se ho rozhodl propustit po téměř tříměsíční šňůře bez výhry

Crystal Palace v dopoledních hodinách potvrdil na svých webových stránkách, že se rozhodl propustit trenéra Patricka Vieieru. Bývalý útočník londýnského Arsenalu působil na lavičce The Eagles od léta 2021. Jeho trenérské žezlo prozatím přebral Paddy McCarthy, trenér výběru Crystal Palace do 21 let. Klub bude o dalších krocích informovat. 

Cesty Particka Vieiry a Crystal Palace se rozcházejí po necelých dvou sezonách. Bývalý profesionální fotbalista klub přebral v létě 2021 a v jeho první (a jediné zkompletované) sezoně The Eagles dovedl na 12. příčku ligové tabulky a do Wembley k semifinále FA Cupu. Mimoto, jak v dnešním prohlášení poznamenává předseda klubu, Steve Parish, dokázal hrát s týmem, který si před jeho příchodem prošel významnými změnami, atraktivní fotbal. Nicméně, nad jižním Londýnem se po silvestrovských oslavách zatáhla mračna. Poslední výhru si totiž klub připsal právě v tento den na hřišti Bournemouthu. Od té doby táhne nelichotivou dvanáctizápasovou sérii bez výhry, ve které získal pouze pět bodů za remízy. V posledních čtyřech utkáních se Zahovi a jeho kolegům z útoku nepodařilo vstřelit ani gól. V tabulce Premier League Crystal Palace aktuálně patří 12. příčka, ovšem od sestupu ho dělí pouze tři body. Vedení klubu se dle prohlášení jeho předsedy k odvolání hlavního trenéra rozhodlo z obav ze sestupu a potřeby nového impulzu.

Crystal Palace aktuálně přebral Paddy McCarthy, který povýšil z rezervního týmu Crystal Palace. Nicméně, klub na svých stránkách naznačil, že se jedná spíše jen o dočasné řešení. Britský deník Independent přišel se seznam několika kandidátu, kteří by v nejbližších týdnech mohli usednout do trenérského křesla The Eagles. Zmiňuje například Vieirova předchůdce, Roye Hodgsona nebo bývalého trenéra Southamptonu, Ralpha Hasenhuttla. Jako další možnosti uvádí Jesseho Marsche, Luciena Favra nebo dosavadního Paddyho McCarthyho.  

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.