Hřeje mě u srdce, když vidím, že fotbal není jen o penězích, viz PSG, rýpnul si šéf LaLigy

Hřeje mě u srdce, když vidím, že fotbal není jen o penězích, viz PSG, rýpnul si šéf LaLigy

Jeden z nejdražších kádrů vůbec, a přesto se mu nedaří vyhrát Ligu mistrů. Anebo alespoň překročit první vyřazovací kolo jako letos. To je přesně případ PSG, které je ze hry opět venku. A někoho to vyloženě hřeje u srdíčka.

Šéf nejvyšší španělské soutěže Javier Tebas už dlouhá léta veřejně bojuje za rovnoprávnost ve fotbale. Jeho kritika tedy zcela nejčastěji směruje na Manchester City nebo Paris Saint-Garmain, což jsou dva celky, které potřebovaly až velkou finanční dotaci, aby mohly být tam, kde jsou teď.

I vzhledem k tomu, že si mocní šejkové budují své „dream teamy“, stále jim to nezaručí, že vyhrají vše, co se jim jenom zlíbí. Takové PSG i napříč hvězdnému kádru tvořeného Neymarem, Mbappém a Messim znovu klopýtlo. Loni tomu bylo proti Realu Madrid, letos proti Bayernu Mnichov.

„Všechny ekonomické fígle, abyste měli nejlepší hráče, vám ještě nezaručí, že budete stoprocentně úspěšní. Tohle mě na dnešním fotbale skutečně těší, že prostě ani všechny peníze světa vám nezaručí úspěch,“ pověděl Javier Tebas deníku Marca v reakci na další nezdařilé tažení pařížského velikána Ligou mistrů.

„Opět se nám potvrzuje, a velice mě to hřeje u srdce, že fotbal není jen o penězích. Další rok, kdy na trůnu (Ligy mistrů) nebude sedět PSG je požehnáním. Doufám, že to opět vyhraje Real Madrid. Jediný klub, který kvůli úspěchům nemusí skupovat všechny hráče planety. A doufám, že pro ty ostatní se zpřísní pravidla finanční fair play,“ prohlásil Tebas.