Baník je čtvrtý od konce. Nejsme schopní uhrát zápas, hlesl Hapal

Baník je čtvrtý od konce. Nejsme schopní uhrát zápas, hlesl Hapal

Start do jara neměl Baník vůbec špatný. Remíza na hřišti nahecovaného Zlína a drtivá výhra v Teplicích. Ale pak? Jeden jediný získaný bod a sešup do sestupových vod.

Doma prohry s Jabloncem, Hradcem Králové a Spartou, venku remíza v Pardubicích a smutek v Brně a naposledy Českých Budějovicích. 

V drtivé většině případů by z těchto zápasů měl Baník bodovat pokaždé, zvlášť domácí forma je zarážející. Jak z toho ven, to asi neví nikdo, na týmu je velká deka.

„Je to znát na naší hře. Po zimní přestávce jsme hráli jinak, věřili si, byli přesnější, víc jsme kombinovali,“ přiznal trenér Pavel Hapal.

Problém, který se často ukazuje, je nasazení. Zatímco Dynamo v sobotu jezdilo a do soubojů chodili hráči naplno, u Baníku to tak pokaždé nebylo. A všiml si toho i Hapal.

„Byli jsme hodně pasivní, nevyhrávali souboje. Soupeř byl velmi nebezpečný, každý nakopnutý balon byl problém,“ dodal.

Asi nikomu tak nepadne do not reprezentační pauza víc než Baníku. Bude mít dva týdny na to se oklepat, dát se dohromady fyzicky i psychicky a následně se pokusit alespoň trochu zachránit sezonu.

 „Nejsme schopní uhrát zápas, neděláme výsledky. Kdybychom bodovali, hráči by dostali volno, takhle budou dřít, zlepšovat se po fyzické i herní stránce,“ poodhalil trenér plány do pauzy.