Kapitán Pardubic se hlasitě hlásí o slovo. Kováč bude moci brzy využít i nejstaršího hráče kádru...

Kapitán Pardubic se hlasitě hlásí o slovo. Kováč bude moci brzy využít i nejstaršího hráče kádru...

Za záchranou ženoucí se Pardubice již řadu měsíců postrádají kapitána a nejstaršího hráče kádru Jana Jeřábka, jenž oslavil v první polovině minulého měsíce již devětatřicáté narozeniny.

V sezoně 2022/2023 si však za první tým kouče Radoslava Kováče dosud nekopl, na což nebyl v předešlých sezonách, kdy moc zápasů nevynechal, vůbec zvyklý. První nominace by se však mohl dočkat hned po reprezentační pauze proti Jablonci.

O víkendu totiž po vleklém zranění odehrál za třetiligové pardubické béčko proti Přepeřím (0:0) kompletních devadesát minut a pomohl k udržení jarní neporazitelnosti v ČFL.

"Do osmdesáté minuty to bylo dobré. Potom už jsem trochu tahal nohy. To se ale dožene. Cítil jsem se dobře," hlásil na stránkách fkpardubice.cz ostřílený záložník, čímž dal jasně najevo, že už by si troufl i na boje mezi elitou.

Sám ještě navíc na nově zrekonstruovaném stadionu nenastoupil a jistě i tato skutečnost ho hnala v rekonvalescenci dopředu. Další šance přijde devátý dubnový den proti Spartě.

A jak vůbec hodnotil onu remízu, jež se odehrála na umělém povrchu v Ohrazenicích? "Byli jsme velmi dobře připraveni. Trenér Němeček nám před utkáním řekl, jak budou Přepeře hrát a hráli přesně tak. Měli jsme ale více využít naší rychlosti. Umělka je prostě suchá. Balón na ní nejezdí moc rychle. Trochu to tu hru zpomalovalo, ale těžko říct, jestli to samotné utkání ovlivnilo," přemítal Jeřábek.

Sigma hlásí nový klubový rekord. V běžící sezoně už se podařilo střelecky prosadit hned 17 hanáckým hráčům...