Nejlepší střelec historie MS kouše zklamání. Z první trenérské štace ho vyhodili po půl roce

Nejlepší střelec historie MS kouše zklamání. Z první trenérské štace ho vyhodili po půl roce

Nikdo v historii fotbalového mistrovství světa nevstřelil víc gólů než on. Miroslav Klose je legendou, v německém dresu vstřelil na MS ve čtyřiadvaceti zápasech šestnáct branek. Na hřišti válel, u postranní čáry mu to ale zatím moc nejde.

Miroslav Klose byl totiž v pondělí s okamžitou platností odvolán z funkce trenéra rakouského prvoligového klubu SCR Altach. Rozhodnutí přišlo překvapivě poté, co mistr světa z roku 2014 a jeho tým v neděli dokázali uhrát cennou remízu 1:1 na hřišti neohroženého mistra RB Salzburg.

Altach zakončil základní část první rakouské bundesligy na úplném dně tabulky. Ve 22 zápasech základní části dokázal Klose s klubem zvítězit pouze čtyřikrát.

„Při analýze jsme dospěli k rozhodnutí, že tým potřebuje nový impuls, abychom dosáhli cíle udržet se v lize,“ uvedl sportovní ředitel Georg Festetics pro klubové stránky.

Ten však někdejšího útočníka Werderu, Bayernu či Lazia podpořil: „Má všechny předpoklady k tomu, aby i jako trenér slavil velké úspěchy.“

Byla to Kloseho první zastávka v roli hlavního trenéra profesionálního týmu. Po konci kariéry působil jako asistent trenéra u reprezentace i v Bayernu Mnichov, nicméně chtěl si vyzkoušet i roli hlavního kouče.