Valeš návrat mezi tři tyče zvládl: Psychika hraje velkou roli, je to o mentální stránce, nechtít dokazovat nemožné

Valeš návrat mezi tři tyče zvládl: Psychika hraje velkou roli, je to o mentální stránce, nechtít dokazovat nemožné

Roman Valeš už je součástí Bohemians Praha 1905 necelých pět let. Pozici dlouhodobé klubové jedničky se mu ale nikdy nepodařilo potvrdit.

Byť vstoupil jako brankář číslo 1 do této sezony a odchytal většinu podzimní části, po příchodu plzeňského hosta Martina Jedličky o svůj status zase přišel.

V plzeňské Doosan aréně tak nastoupil mezi třemi tyčemi "Klokanů" poprvé od druhé poloviny loňského října. I když chytal na nejvyšší úrovni po dlouhé době, v závěru se mu podařilo vytáhnout fantastický zákrok.

"Věděl jsem o tom od prvního jarního zápasu, že s Plzní bych pravděpodobně chytat mohl, neboť Martinu Jedličkovi to nedovolí dohoda mezi kluby. Dobře jsem se cítil nejen v tomto týdnu, ale celkově i předtím. Byl jsem chytat i za B tým, abych do zápasu nešel s dvouměsíční pauzou bez zápasu. Spíš je to o té mentální stránce, nechtít dokazovat nemožné, naopak podat vyrovnaný výkon. Když je člověk dobře připravený a klidný, je poté odměněn. V mém případě třeba tak, že se mi povedlo zneškodnit hlavičku v devadesáté minutě. Trénuju pořád stejně, ať už chytám zápas o víkendu, nebo ne. Psychika hraje velkou roli," upozornil v interview pro web bohemians.cz třiatřicetiletý strážce svatyně.

Jeho pět duelů v řadě neporažený zaměstnavatel je ve hře jak ve skupině o titul, tak v MOL Cupu, kde ho čeká v první dubnové dekádě vršovické derby. Jak sladký pocit bylo neočekávaně vyloupit mistrovskou půdu?

"Já osobně mám po každém zápase, který se povede vyhrát, dobré pocity. Na tom se tedy v tomto případě nic nemění. Pokud člověk hraje proti Plzni, tak to samotné utkání je více sledované fotbalovou veřejností, ale i přímo mezi samotnými fanoušky. Vítězství má ve finále stejnou, tedy tříbodovou, hodnotu. Chytal jsem po delší době a moc si to užil. Jsem rád, že se nám podařilo utkání zvládnout vítězně," líčil někdejší brankář Čáslavi, Hlučína, Slavie, Jihlavy i Jablonce.

Rozhodl derby, o kterém nevěděl. Z Kima se stal miláček tribun