Francouzští vicemistři světa mají nejen novou brankářskou jedničku. Znám je i kapitán a jeho zástupce

Francouzští vicemistři světa mají nejen novou brankářskou jedničku. Znám je i kapitán a jeho zástupce

Francouzský národní tým byl od lednového konce mezinárodní kariéry Huga Llorise (lídrem výběru již od roku 2010 a absolvoval rekordních 121 startů) bez kapitána. 

Už to však neplatí. Jak vyplývá ze zprávy deníku L'Équipe, po rozhovoru s hlavním trenérem Didierem Deschampsem přijal novou roli Kylian Mbappé.

Hlavní kouč to však zatím ještě oficiáně nepotvrdil. "Rozhodnutí učiním v následujících dnech. Vůdčí role rozdělíme jinak. Mezi 23 hráči budeme mít kapitána a jeho zástupce. Něco takového musí být přirozené. Vždycky to bude ve prospěch týmu," vzkázal mistr světa i Evropy z let 1998 a 2000.

Čtyřiadvacetiletý vicemistr světa z loňského roku, jenž si momentálně kráčí v Ligue 1 již pro svůj šestý primát, odehrál k tomuto datu za zemi galského kohouta 66 zápasů, v nichž zaznamenal 36 branek.

Premiéru v nové roli absolvuje již v pátek v rámci startu do kvalifikace o Euro 2024 proti Nizozemsku. Stane se tak na Stade de France.

Zástupcem nového vůdce, jenž je už pár let doma v pařížském Parku princů, se stal o osm let starší tvůrce hry Antoine Griezmann z Atlétika Madrid.

Ten by měl pro změnu "nahradit" stále teprve devětadvacetiletého stopera Raphaëla Varaneho z Manchesteru United, který se s reprezentační dráhou rozloučil po světovém šampionátu v Kataru podobně
jako Lloris.

Francouzský národní tým bude mít po konci dlouholetého brankáře Tottenhamu Hotspur i novou brankářskou jedničku. Tou byl jmenován sedmadvacetiletý Mike Maignan z AC Milán, který je úřadujícím mistrem Serie A.

"Promluvím si s ním. Sestavíme hierarchii," doplnil Deschamps. Dalšími brankáři v nominaci jsou Alphonse Areola z West Hamu a Brice Samba z Racingu Lens.

Foto: Atlético de Madrid