Odvážný tah Newcastlu? V merku má jména, která mají podtrhnout status nového evropského giganta

Odvážný tah Newcastlu? V merku má jména, která mají podtrhnout status nového evropského giganta

Příchodem vlivného majitele byl učiněn první krok, který poskytuje klubu možnost nebýt na přestupovém trhu ostýchavý. Tamní stratég Eddie Howe má však v plánu investovat miliony s rozvahou, i když na Ostrovech špitají o plánech, které mohou být pro někoho až příliš smělé.

Straky jsou na vzestupu, což dokládá aktuální ročník Premier League. Nekradou jen body, ale brzy by chtěly být i důstojným sokem na přestupovém trhu. Vidina účasti v Lize mistrů a možnost bojovat o čelo tabulky v další sezóně dává trenérovi vítr do plachet.

V létě se očekávají masivní výdaje na posílení kádru a Newcastle se chce zaměřit především na svou ofenzivu. Podle italského webu Calciomercato se anglický klub chystá na odvážný dvojitý lup v Itálii, který rozhodně nebude z kategorie levných.

Magpies mají cílit na argentinského útočníka ve službách římského AS Paula Dybalu a v kabině by se jim zamlouval také portugalský mladík Rafael Leão hrající v barvách AC Milán. Do St. James’ Parku by mohli být přilákáni nejen zajímavým platem, ale i ambicemi, kterými se Newcastle nikterak netají.

Dybala je spojován s celou řadou zájemců za své výkony v této sezóně a Římané se po právu obávají, že o něj přijdou. Napříč všemi soutěžemi má na svém kontě 13 gólů a 8 asistencí, které posbíral během 29 zápasů. Ve smlouvě má navíc klauzuli, která by zájemce vyšla na pouhých 12 milionů eur. Tam, kde by Straky mohly ušetřit na jeho vykoupení, by naopak utratily při stanovení jeho roční mzdy.

Pokud jde o Leãa, tomu na San Siru končí smlouva v létě příštího roku a vedení se s hráčem zatím nedokázalo dohodnout na prodloužení spolupráce. O jeho služby se dlouhodobě zajímají na Ostrovech i další kluby, a pokud Rossoneri nepochodí s louděním po podpisu nového kontraktu, mohli by se jej v létě pokusit zpeněžit za nemalý peníz.