City, Liverpool, United nebo Neapol? Kdo v létě uplatní opci na zázračné dítě z Galície?

City, Liverpool, United nebo Neapol? Kdo v létě uplatní opci na zázračné dítě z Galície?

Talentovaný španělský záložník Gabriel Veiga, který aktuálně hájí barvy Celty Vigo, bude v létě k mání pro zájemce, které klubu vyplatí výstupní klauzuli v hodnotě 40 milionů eur. Mezi aktuálně nejžhavější kandidáty patří dle deníku Marca Liverpool, Neapol a oba manchesterští giganti. Situaci v týdnu okomentoval prezident Celty Vigo Carlos Mouriño.

Jméno Gabirel Veiga před startem letošního ročníku LaLigy pravděpodobně znali jen ti nejzarytější fanoušci španělského fotbalu. Dvacetiletý záložník si do té doby připsal pouze 13 ligových startů, rozložených mezi sezony 2020/21 a 2021/22, ve kterých si jako výhradně střídající hráč připsal pouze 218 minut a žádný kanadský bod. V letošní sezoně se ale Veigova kometa rozzářila. Šikovný střední záložník neodmyslitelně patří do základní jedenáctky galícijského klubu, kde znamenitě plní své ofenzivní úlohy. V rámci nejvyšší španělské ligové soutěže stihl už 25 utkání, ve kterých vstřelil devět branek a přidal tři asistence. Po klubové legendě Iagovi Aspasovi je nejproduktivnějším hráčem týmu.

Veiigovi výkony přilákaly na severozápad Pyrenejského poloostrova movité zájemce, které jistě zajímá hráčova výstupní klauzule. Ta byla stanovena na 40 milionů eur. K situaci holo hráče se vyjádřil prezident klubu Carlos Mouriño: "Nechceme hráče za žádných podmínek prodat, ale oni si ho od nás zkrátka koupí. Jsme obeznámeni s některými nabídkami a nejsme schopni zaplatit, co ostatní týmy. Gabriel s Celtou cítí a bude tu mít vždy otevřené dveře. Rozhodne se sám, kam chce jít. Nicméně, tento klub bude muset zaplatit klauzuli - chci, aby o tom měli naši fanoušci jasno." 

Deník Marca hovoří především o zájmu ze strany elitních celků anglické Premier League - City, United a Liverpoolu. Celta je údajně ostrovním nabídkám nejvíce nakloněna. Nicméně, o hráče usiluje rovněž italská Neapol a spekuluje se také o zájmu Realu Madrid.